ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!
Featured

Відкрите лекційне заняття з дисципліни «Соціально-економічний розвиток сільських територій» за участю головного фахівця соціального розвитку Саранчуківської територіальної громади

Одним із активних методів навчання є бінарне заняття, що спонукає здобувачів вищої до активної розумової діяльності, творчого процесу, підвищує рівень засвоєння матеріалу. Наявність в аудиторії двох спікерів пожвавлює лекцію, як традиційну форму навчання, формує культуру дискусії, вчить студентів порівнювати, оцінювати, аналізувати, сприймати різні точки зору як такі, що взаємодоповнюють одна одну.

16 квітня 2024 року для студентів четвертого курсу ОПП «Менеджмент» проведено відкриту бінарну лекцію з дисципліни «Соціально-економічний розвиток сільських територій» на тему: «Управління сільськими територіями». Лекторами були к.е.н., доцентка, доцентка кафедри економіки і менеджменту Світлана ГЕРЧАНІВСЬКА та головна фахівчиня соціального розвитку Саранчуківської територіальної громади Тетяна КУКУРУДЗА.

Мета заняття – розкрити сутність сільських територій як об’єктів управління, визначити особливості їх організації, принципи управління, розглянути соціально-економічні пріоритети розвитку сільських територій, зокрема у Саранчуківській територіальній громаді.

Світлана ГЕРЧАНІВСЬКА наголосила, що однією з основних переваг децентралізації управління територіальними громадами є зміцнення ролі місцевих органів влади в прийнятті рішень щодо розвитку сільських територій. Зокрема, вони мають можливість розробляти та реалізовувати власні стратегії на основі наявних ресурсів та існуючих потреб. Такий підхід сприяє покращенню якості надання послуг мешканцям, стимулює розвиток інфраструктури та громадської участі в прийнятті рішень. Прозора, відкрита та відповідальна системи управління на місцевому рівні сприяє загальному підвищенню якості життя громадян. Система управління сільськими територіями повинна базуватися на принципах ефективності, економічної доцільності, збалансованості та сталого розвитку.

На думку Тетяни КУКУРУДЗИ основними чинниками, що виділені в економічному, соціальному та екологічному механізмах управління сільськими територіями, є: законодавча база й інституційна підтримка; механізми фінансування; моніторинг стану довкілля; розвиток «зелених» технологій та енергоефективних процесів у сільському господарстві; розвиток місцевих інфраструктурних проєктів; сприяння розвитку малого підприємництва на сільських територіях; розвиток кластерів і кооперації між сільськими господарствами.

  Тетяна Іванівна зазначила, що умовах військового стану значно активізувалася фінансова технічна допомога міжнародних організацій, значна частина якої орієнтована на підтримку розвитку територіальних громад, вирішення їх нагальних проблем, у тому числі щодо стимулювання ділової активності населення, збереження людського потенціалу, стримування зовнішньої міграції наших громадян, соціальну підтримку ВПО та соціально вразливих категорій населення. Багато грантових програм нині пропонуються і реалізуються центральними (Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України) й регіональними органами влади.

На відкритій лекції були присутні: завідувачка кафедри економіки і менеджменту Гурська І.С., доценти кафедри економіки і менеджменту Христенко Г.М., Федуняк І.О., а також методистка навчального відділу з питань забезпечення якості освіти Білан Н.М.

Лектори повністю розкрили зміст кожного питання теми, а мультимедійна презентація посилила їх зрозумілість, логічність і повноту викладення. Лекція супроводжувалась плідною дискусією, в якій студенти висловлювали власні думки у контексті поставлених запитань і наводили приклади, що уможливило краще розуміння та засвоєння теоретичного матеріалу.

Професіоналізм, компетентність і активність спікерів викликали позитивні враження, зацікавленість, відповідну розумову й поведінкову реакцію здобувачів.

Ірина Гурська,

завідувачка кафедри економіки і менеджменту

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme