ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ
Контакти:  (03548) 2-14-51    energetik.fakultet@gmail.com    Viber   Facebook
Україна тримає стрій!!!

факультет ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ

Проводить фахову підготовку за освітніми ступенями: "БАКАЛАВР" та "МАГІСТР"

зі спеціальностей

КОМП'ЮТЕРНІ НАУКИ (ОС Бакалавр)
ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА (ОС Бакалавр)
ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА (ОС Магістр)
Детальніше...
Featured

ВПРОВАДЖУЄМО ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ РІШЕННЯ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ СОНЯЧНОГО КОЛЕКТОРА ТА АКУМУЛЯЦІЇ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ

ТитульнаУ сучасному світі сонячна енергія широко використовується для теплопостачання, включаючи гаряче водопостачання і опалення, а також для холодопостачання, кондиціювання повітря, висушування та в інших технологічних процесах.

Крім колекторів, сонячна теплова система складається з поглинача (абсорбера), теплообмінника, теплоносія. Коли сонячне випромінювання потрапляє на поверхню колекторів, теплоносій нагрівається,  отримане таким чином тепло передається  водонагрівачу або в бак запасу гарячої води. Потім цей процес знову повторюється. 

Колектор нагріває теплоносій до температури близько 100 °C не тільки в сонячні дні, але також в хмарну погоду. Гаряча вода зберігається в баці-акумуляторі для подальшого використання.

Наполегливими зусиллями науково-педагогічних працівників та студентів факультету спільно із Центром відновлювальної енергетики «СонцеДім» на навчальному корпусі №2 встановлено вакуумний сонячний колектор Atmosfera Nano СВК-20. Крім основного обладнання встановлено також насосну групу ENSOL 2, контролер для сонячних систем SR208, теплоакумулятор Drizice та інше допоміжне устаткування.

IMG 20200630 130455IMG 20200701 124620

Використання системи стандартних кріплень для прискореного монтажу полегшує установку на колекторній рамі вакуумних поглинаючих трубок, що забезпечує повну енергетичну автономність системи. Крім того, таке розміщення дозволяє ефективно розміщувати потужні системи на дахах невеликої площі.

Міцна металева рама дозволяє регулювати кут нахилу колектора в широких межах. Завдяки високим показникам теплоефективності даний тип колекторів може експлуатуватися практично у всіх кліматичних зонах, демонструючи високу продуктивність незалежно від сезону.

Використання геліоколекторів у середньому дозволяє знизити витрати на гаряче водопостачання на 40% (влітку - до 90%) і до 30% на опалення в зимовий період.

IMG 20200701 124636IMG 20200701 125434

Дана геліоустановка буде використовуватись в подальшому для проведення досліджень відновлювальних джерел енергії, використання теплоносія для дослідження його параметрів, а також для опалення приміщень та гарячого водопостачання.

Адміністрація факультету енергетики та електротехніки щиро вдячна ФОП Мар’яну Клижу та працівникам компанії за сприяння у наповненні матеріально-технічної бази факультету, а також викладачам та студентам, які брали участь у встановленні та монтажі даної геліосистеми.

Деканат факультету енергетики та електротехніки

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme