ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ
Контакти:  (03548) 2-14-51    energetik.fakultet@gmail.com    Viber   Facebook
Україна тримає стрій!!!

факультет ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ

Проводить фахову підготовку за освітніми ступенями: "БАКАЛАВР" та "МАГІСТР"

зі спеціальностей

КОМП'ЮТЕРНІ НАУКИ (ОС Бакалавр)
ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА (ОС Бакалавр)
ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА (ОС Магістр)
Детальніше...
Featured

СЕМІНАР-ДИСПУТ ПРИСВЯЧЕНИЙ МІЖНАРОДНОМУ ДНЮ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ

1Якість освіти залежить від багатьох факторів, серед яких – як доброчесно ставляться учасники освітнього процесу до своїх обов’язків. Тобто, одним із критеріїв якості освіти є «академічна доброчесність».

21 жовтня вся світова освітянська спільнота відзначає Міжнародний день академічної доброчесності. Україна вперше долучилася до відзначення цього Дня у 2020 році. Українська наукова та освітня спільнота все більше звертається до питань академічної доброчесності та впровадження міжнародних академічних стандартів.

Академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

23Останні роки питання академічної доброчесності є дуже актуальним для колективу нашого інституту та всіх закладів освіти. Дотримання засад академічної доброчесності є двостороннім процесом, в який включені усі учасники освітнього процесу.

24 жовтня в рамках відзначення Міжнародного дня академічної доброчесності на факультеті енергетики та електротехніки відбувся семінар-диспут щодо питань академічної доброчесності.

До учасників семінару із вступним словом звернувся декан факультету енергетики та електротехніки Василь БУНЬКО, який зазначив, що академічна доброчесність – це мотивоване та відповідальне навчання і викладання, основа якісної освіти та шлях до формування свідомого громадянського суспільства.

45Василь БУНЬКО в своїй доповіді ознайомив присутніх з нормативними документами щодо дотримання академічної доброчесності при написанні випускних кваліфікаційних робіт, зокрема: Правилами академічної доброчесності, Положенням про академічну доброчесність у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» та Положенням про порядок перевірки наукових, навчальних, навчально-методичних, магістерських, бакалаврських та інших робіт на наявність плагіату, які розміщені на офіційному сайті інституту.

Зокрема було обговорено механізми перевірки на наявність плагіату, основні поняття академічної доброчесності та їх тлумачення, основні правила цитування та посилання при написанні наукових текстів, політика захисту інтелектуальної власності в Україні, відповідальність за порушення норм академічної доброчесності в Україні та світі, роль наукової бібліотеки у сприянні академічної доброчесності інституту, основні практики реалізації академічної доброчесності у закладах вищої освіти Європи та світу.

Старший викладач кафедри інформаційних технологій та вищої математики Богдан РОМАН, який є відповідальним за перевірку робіт на наявність плагіату, детально ознайомив присутніх із можливостями запровадженого в інституті сервісу Unicheck для перевірки робіт на ознаки плагіату, фальсифікацій чи фабрикацій даних, а також продемонстрував цікаві відеоролики семінарів, вебінарів та форумів з даного питання.

Отже, питання академічної доброчесності сьогодні має дуже важливе значення в освітньому процесі. Кожен, хто має відношення до освітнього закладу, повинен пам’ятати про моральні норми та доброчесність.

Давайте разом продемонструємо небайдужість до якісної освіти в Україні!

Деканат факультету енергетики а електротехніки

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme