ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ
Контакти:  (03548) 2-14-51    energetik.fakultet@gmail.com    Viber   Facebook
Україна тримає стрій!!!

факультет ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ

Проводить фахову підготовку за освітніми ступенями: "БАКАЛАВР" та "МАГІСТР"

зі спеціальностей

КОМП'ЮТЕРНІ НАУКИ (ОС Бакалавр)
ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА (ОС Бакалавр)
ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА (ОС Магістр)
Детальніше...
Featured

СЕМІНАР-ТРЕНІНГ «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ – ОСНОВА ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ»

image7     Українська вища освіта змінюється і важливою умовою успішного її розвитку є впровадження принципів академічної доброчесності в закладах вищої освіти.

     Академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та впровадження наукової діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання або наукових досягнень. 

      15.03.2021 року згідно плану заходів тижня кафедри енергетики і автоматики відбувся семінар-тренінг з академічної доброчесності для здобувачів вищої освіти.

     Серед доповідачів були присутні декан факультету енергетики та електротехніки, доцент Василь БУНЬКО, в.о. директорки наукової бібліотеки Оксана КАЧМАР та відповідальний за перевірку робіт на наявність плагіату Богдан РОМАН.  

image5 1    Декан факультету Василь Бунько в своїй доповіді ознайомив присутніх з нормативними документами щодо дотримання академічної доброчесності при написанні випускних кваліфікаційних робіт, а саме: правилами академічної доброчесності, Положенням про академічну доброчесність у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» та Положенням про порядок перевірки наукових, навчальних, навчально-методичних, магістерських, бакалаврських та інших робіт на наявність плагіату, які розміщені на офіційному сайті інституту.

      Зокрема було обговорено механізми перевірки на наявність плагіату, основні поняття академічної доброчесності та їх тлумачення, основні правила цитування та посилання при написанні наукових текстів, політика захисту інтелектуальної власності в Україні, відповідальність за порушення норм академічної доброчесності в Україні та світі, роль наукової бібліотеки у сприянні академічної доброчесності інституту, основні практики реалізації академічної доброчесності у закладах вищої освіти Європи та світу.

image2 1       Оксана Качмар презентувала матеріали щодо правильності використання цитат та оформлення посилань у наукових роботах та закликала присутніх до тісної співпраці з науковою бібліотекою в питаннях підвищення якості підготовки фахівців.

image3 1      Богдан Роман ознайомив учасників семінару із можливостями запровадженого в інституті сервісу Unicheck для перевірки робіт на ознаки плагіату, фальсифікацій чи фабрикацій даних.

image0 1     Підбила підсумки роботи семінару заступниця директора з навчальної та навчально-методичної роботи доцент Стефанія БІЛИК, яка наголосила на важливості дотримання принципів академічної доброчесності здобувачами вищої освіти інституту.

image4 1image6      В цілому, семінар-тренінг був дуже інформативним, яскравим і корисним для кожного з дослідників. Учасники отримали практичні рекомендації і відповіді на питання, що стосуються академічної доброчесності загалом і окремих її аспектів зокрема.

Завідувач кафедри енергетики і автоматики
к.т.н., доц. Василь РАМШ

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme