ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ
Контакти:  (03548) 2-14-51    energetik.fakultet@gmail.com    Viber   Facebook
Україна тримає стрій!!!

факультет ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ

Проводить фахову підготовку за освітніми ступенями: "БАКАЛАВР" та "МАГІСТР"

зі спеціальностей

КОМП'ЮТЕРНІ НАУКИ (ОС Бакалавр)
ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА (ОС Бакалавр)
ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА (ОС Магістр)
Детальніше...
Featured

Шляхами батька та брата: коли енергетика стає «сімейною професією»

1Вибір майбутньої професії для кожної людини є важливим й відповідальним кроком в його житті. Правильність цього вибору дає можливість реалізувати себе в подальшому житті не лише як особистість, але й професіонал своєї справи. Сьогодення пропонує перелік різноманітних професій, яку кожен обирає за своїми здібностями та вподобаннями, пов’язує свій вибір з перспективами та сподіваннями на майбутнє.

«Обираючи для себе професію, я одразу зрозумів, що енергетиком бути престижно та круто, оскільки знаю зі слів свого батька та брата, що ця професія була, є і буде затребуваною не тільки в Україні, але й в усьому світі», зауважив Владислав Яницький, який сьогодні завітав зі своїми батьками у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» для подачі документів.

Що відомо Вам, Владиславе, про дану професію?

Виникнення професії безпосередньо пов’язано з електрикою. Перші енергетики з’явилися в не настільки далекому XIX столітті. А саме у 80-х роках даного століття була створена електростанція. Вона стала плодом творіння Томаса Едісона, про це мені відомо з фізики. Станція представляла спектр складних і небезпечних установок, які потребують кваліфікованого обслуговування. Саме для виконання таких робіт і з’явилися енергетики. Для отримання даної спеціальності майбутні співробітники проходили складну підготовку. З тих пір електрика займає одне з головних місць в забезпеченні нормальної життєдіяльності людства. Вони дарують нам світло і тепло, зберігають життя і розширюють можливості для кожної людини та будь-якої справи. Енергетики – це фахівці високого рівня знань, навичок і відповідальності.

23Які були початкові думки з приводу вибору професії?

Ще в 10 класі, навчаючись у Козівському ліцеї №1 я обговорював зі своїми одногрупниками різні спеціальності та можливості різних професій, в тому числі електроенергетику, адже зізнаюсь чесно, що професія енергетика це вже сімейна справа. Батько навчався у Бережанському технікумі механізації та електрифікації, сьогодні працює майстром служби підстанцій у Козівському РЕМі ВАТ «Тернопільобленерго», брат Віталій нещодавно завершив навчання на факультеті енергетики та електротехніки та здобув кваліфікацію магістра з електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, тому і я вирішив позмагатись з ними, коли закінчу навчання у Вашому інституті за даною спеціальністю – зазначив Владислав.

Отож, Владислав, чим привабила Вас професія енергетика?

Професія енергетика вважається однією з найбільш затребуваних: галузь складна і їй постійно потрібні висококваліфіковані фахівці. Професія енергетика дуже важлива для стабільного розвитку країни, будь-якого населеного пункту або підприємства, особливо в теперішній час, коли потрібно відновлювати енергетичну інфраструктуру майже по всій території України. Адже не можна прожити ні дня без електроенергії. Без неї сучасне життя завмирає: припиняє роботу промислове, побутове електрообладнання, медичне устаткування, зупиняється будь-яке виробництво. Мені завжди було цікаво дізнатися про електричний струм і все що з ним пов’язано.

Чи вважаєте Ви, що дана професія є важливою?

Енергетик – це гарант безпеки підприємства, а також безперебійності його функціонування в плані електропостачання. Професія енергетиків – це одна із найнебезпечніших видів діяльності, адже вона пов’язана з експлуатацією високовольтних установок і мереж, а це загрожує ураженням електричним струмом. У сучасному світі енергетика відіграє одну з провідних ролей в структурі промисловості. Безперебійність роботи виробничих підприємств і міської інфраструктури безпосередньо залежить від ефективності роботи енергооб’єктів. Будь-яке навіть незначне порушення в роботі генеруючого або розподільчого обладнання, теплових або електричних мереж, може обернутися катастрофою. І тому я вважаю, що професія «енергетик» в наш час стала не тільки важливою і престижною, але й надзвичайно відповідальною.

45Які допоміжні якості у професійній діяльності крім основних програмних результатів навчання Ви бажаєте отримати під час здобуття вищої освіти в інституті?

Професія енергетика досить складна і зобов’язує працівника мати високу кваліфікацію. Постійна небезпека на виробництві вимагає великої відповідальності, уважності та організованості. Не зайвими також будуть стресостійкість, терплячість, винахідливість, прагнення до самостійного розвитку, гарна витривалість, фізична підготовка, врівноваженість і вміння швидко реагувати в різних ситуаціях. Оскільки енергетик працює не тільки з технікою, але і з людьми, тому йому не завадить мати якості управлінця.

Тож побажаємо нашому вступнику ВЛАДИСЛАВУ успішно пройти конкурсний відбір, поповнити лави здобувачів вищої освіти нашого інституту, а після закінчення навчання стати висококваліфікованим фахівцем в галузі електричної інженерії та справжнім управлінцем електроенергетичної компанії!!!

Розмову вів декан факультету енергетики та електротехніки

Василь Бунько

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme