ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ
Контакти:  (03548) 2-14-51    energetik.fakultet@gmail.com    Viber   Facebook
Україна тримає стрій!!!

факультет ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ

Проводить фахову підготовку за освітніми ступенями: "БАКАЛАВР" та "МАГІСТР"

зі спеціальностей

КОМП'ЮТЕРНІ НАУКИ (ОС Бакалавр)
ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА (ОС Бакалавр)
ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА (ОС Магістр)
Детальніше...
Featured

УЧАСТЬ НПП ТА ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ФАКУЛЬТЕТУ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ У КРУГЛОМУ СТОЛІ «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ В ОСВІТНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ: ВИКЛИКИ ТА ПРАКТИКИ»

1Академічна доброчесність є поняттям загальноприйнятим у розвинутих країнах сучасного світу. З одного боку, його узагальненість дозволяє охопити різні сфери академічного життя, де кожному з учасників відведена його унікальна роль та, відповідно, права, обов’язки і відповідальність. А з іншого боку, така всеохопність може бути загрозою у культурних реаліях, де з тих чи інших причин академічна культура та правила поведінки або ще не сформувалися, або були втраченими чи знищеними.

29 квітня 2021 року в межах упровадження проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» Американської Ради з міжнародної освіти спільно з КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся круглий стіл «Академічна доброчесність в освітньому середовищі: виклики та практики».

Організаторами круглого столу були:

- Американські Ради з міжнародної освіти;

- Проєкт «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти»;

- Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

23Участь у заході взяли науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти факультету енергетики та електротехніки зі спеціальностей 122 «Комп’ютерні науки» та 141 «Електроенергетика, електроенергетика та електромеханіка» відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут».

Метою заходу було обговорення управлінських практик академічної доброчесності та забезпечення якості освіти, спільного знаходження шляхів подолання викликів ЗВО щодо формування та дотримання принципів академічної доброчесності в освітньому середовищі.

З вітальним словом звернулись представники Міністерства освіти і науки України, Посольства США в Україні, Американських Рад з міжнародної освіти, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

45Після привітальних слів було розглянуто тему щодо управління університетами та академічна доброчесність в закладах вищої освіти зокрема.

Під час заходу було висвітлено такі питання до обговорення: розроблення та впровадження університетських політик академічної доброчесності: виклики та можливості; процес комунікації політик зі студентами та викладачами; необхідні ресурси для забезпечення академічної доброчесності; особливості освітнього процесу і академічна доброчесність; моніторинг за дотриманням академічної доброчесності; академічна доброчесність як іміджеве питання для університету

Учасниками даної дискусії були:

  • Анатолій Мельниченко – проректор з навчальної роботи, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»;
    • Антон Пантелеймонов – проректор з науково-педагогічної роботи, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна;
  • Валерій Сорока – проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, Національний університет водного господарства та природокористування;
  • Ігор Геруш – проректор з науково-педагогічної роботи, Буковинський державний медичний університет;
  • Представники Міністерства освіти і науки України.

67В темі щодо законодавчого регулювання академічної доброчесності були висвітлені такі питання до обговорення: нормативно-правова база з академічної доброчесності, закони та підзаконні акти; практичне впровадження практик відповідальності за порушення академічної доброчесності; представлення та обговорення проєкту Закону «Про академічну доброчесність»

Спікерами цієї теми були:

  • Юлія Гришина – голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій;
  • Сергій Квіт – голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;
    • Іван Назаров – заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;
  • Сергій Горбачов – освітній омбудсмен;
  • Володимир Адаменко – заступник декана Радіотехнічного факультету, НТУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
    • Представники Міністерства освіти і науки України;

89Модераторами даного круглого столу були: Тарас Тимочко, консультант проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» та Яна Чапайло, координаторка проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти».

Такі заходи серед наукової спільноти та учасників освітнього середовища з академічної доброчесності дозволяють системі освіти залишатися дієвою, такою що справді дає знання та навички, а не лише документи про здобуття освіти. Країни з високим рівнем академічної доброчесності не мають такої проблеми як «визнання дипломів» – тому, як правило, це успішні, економічно розвинені країни з високим рівнем освіти та науки.

За матеріалами https://saiup.org.ua/vebinari-akademichna-dobrochesnist/ та https://americancouncils.org.ua/programs/academiq/

Деканат факультету енергетики та електротехніки

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme