27 січня вся планета сумує за загиблими та шанує живих, згадуючи про жертви Голокосту. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.
Вшанування цього дня проголошено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Це нагадування про всесвітню трагедію, про масове вбивство євреїв, циган і психічно хворих людей у всіх європейських державах.
Уперше в усьому світі Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначили у 2006 році. Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році.
Сьогодні зникають покоління, які пережили страхіття масових знищень, жахливу трагедію людства – Голокост. Але пам’ять залишається в документальному і художньому слові. Тому пропонуємо ознайомитися з книжковою та віртуальною виставкою наукової бібліотеки «Голокост – шрам на серці людства», де представлено книги про злочини проти людства в часи Другої світової війни. У них описано найжахливіші сторінки історії XX століття. Читання цих книжок проходить не легко, це важка психологічна праця душі, яка сприяє формуванню свідомості читача.
Бібліотекарка Олена Трач