4 листопада 2021 року НПП кафедр економіки і менеджменту та обліку і аудиту взяли участь у Міжнародному науково-педагогічному семінарі науково-педагогічних, педагогічних працівників, аспірантів, студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти на тему: « Rozwój systemu edukacji w obszarze nauk rolniczych – od teorii do praktyki. Розвиток системи освіти в галузі аграрних наук – від теорії до практики» в рамках підвищення кваліфікації, як складової навчання впродовж життя, який проводиться на базі Вищої Школи Агробізнесу в Ломжі (Польща). Семінар відбувся на платформі Microsoft Teams.
Організаторами даного семінару виступили керівництво та викладацько-професорський склад Вищої Школи Агробізнесу в Ломжі (Польща). Модератором заходу була Зоя ШАРЛОВИЧ (PhD, ад’юнкт, адміністративно-офісний працівник WSA).
Перший спікер Andrzej BORUSIEWICZ (Польща) в доповіді на тему: «Інновації ІТ-рішення в сільському господарстві» розповів про інновації та сучасні технології в аграрно-промисловому виробництві.
Цікавим був виступ dr. inz. Jolanta PUCZEL (Польща) на тему: «Алелопатичний вплив рослин і скоординоване вирощування гарантують здорові рослини», в якому спікер висвітлила вплив однієї рослини на іншу, суть, види та принципи алеопатії, спільне вирощування рослин.
Dr. inz. Bronislaw F. PUCZEL (Польща) виступив із доповіддю на тему: «Чи важливі насіння?». Доповідач розповів, що величина врожаю залежить від насіння, яке використовується для посіву, висвітлив важливість сертифікованого насіння, урожайність основних видів зернових в країні та Підляському воєводстві у 2019 році та відмітив, що посів насіння є запорукою успішного вирощування.
У виступі к. с-г. н., доцентка Людмила ВІЛЬЧИНСЬКА (ПДАТУ, Україна) на тему: «Формування професійних компетенцій майбутнього фахівця: від учня до науковця» розповіла про освітню і наукову діяльність в університеті, а також розвиток системи освіти в галузі аграрних наук.
У доповіді Тетяни КУШНІРУК (ПДАТУ, Україна) на тему: «Проблеми державного земельного кадастру в Україні» розкриті питання призначення державного земельного кадастру в Україні та створення ефективної земельно-кадастрової системи.
На завершення семінару була представлена учасникам конференції презентація і доповідь про генетично-модифікований організм. Учасники семінару мали можливість взяти участь в дискусії через перекладача з польськими колегами.
НПП факультету економіки і природокористування отримали неоціненний досвід завдяки обміну інформацією як з іноземними, так і українськими колегами. Такі заходи відкривають багато кордонів, адже самоосвіта є важливими складовими у роботі кожного науково-педагогічного працівника.