Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!
Featured

Науковий диспут «Менеджмент і фінансовий механізм забезпечення стабільності економічного розвитку»

20 березня 2023 року відбулося чергове засідання наукового гуртка кафедри економіки і менеджменту «Менеджмент ХХІ століття» на тему: «Менеджмент і фінансовий механізм забезпечення стабільності економічного розвитку країни». Дана тематика обрана не випадково, адже країна знаходиться в умовах війни.

Керівник гуртка, доцент кафедри економіки і менеджменту Ігор ФЕДУНЯК розкрив основну мету узагальнення теоретичних засад та практичних рекомендацій щодо формування та дієвості фінансового механізму забезпечення стабільності функціонування підприємства.

Для виходу вітчизняної економіки з кризи та переходу до стадії стабільного економічного зростання великого значення набуває перебудова та формування ефективного фінансово-економічного механізму підприємств, що передбачає доведення його до рівня, необхідного для досягнення стратегічних цілей і задач розвитку та подолання тих перешкод, які постали як виклики сучасного зовнішнього середовища.

Гуртківці продемонстрували результати власних наукових досліджень, щодо сучасних моделей фінансового механізму. Зокрема цікавою та інформативною стала доповідь старости наукового гуртка Діани ЛУЖНОЇ, яка зазначила, що розвиток фінансово-економічного механізму, розширення і поглиблення змісту, обґрунтування структури побудови і методичне забезпечення його функціонування дозволять поліпшити показники роботи підприємств у нових умовах господарювання.

  Андрій КРИВОКУЛЬСЬКИЙ у своєму виступі відмітив, що фінансово-економічний механізм підприємства – це найважливіша складова господарського механізму, яка відбиває сукупність фінансових і економічних методів, способів, форм, інструментів і важелів, за допомогою яких здійснюється регулювання фінансово-економічних процесів та відносин з метою ефективного впливу на кінцеві результати діяльності підприємства.

Змістовними і цікавими стали наукові доповіді Марії ЛЮЗНОЇ, Андрія МИЩИШИНА, Сніжани РОМАНИК та ін.

Підсумовуючи тематику дослідження слід відмітити, що для ефективного управління підприємством, отримання максимальних показників та результативності функціонування необхідним є комплексне використання всіх важелів, як з позиції короткострокових, так і довгострокових перспектив. Сучасні фінансово-економічні механізми дозволяють мінімізувати оборотний капітал, зорієнтувати у виборі стратегії поведінки підприємства на ринку, рівномірно розподілити фінансову та економічну відповідальність між відділами, уникнути проблем із запасами, кредиторською та дебіторською заборгованістю, грамотно будувати інвестиційну стратегію та аналізувати можливі джерела короткострокового і довгострокового фінансування.

Дослідження фінансового механізму дозволило виявити недоліки, переважно методичного характеру, які негативно впливають на господарську діяльність об’єкту управління та зробити відповідні висновки.

Після обговорення НПП кафедри економіки і менеджменту відмітили якісну підготовку представлених доповідей та рекомендували до використання у наступних дослідженнях.

Інформативність та науковість стали основою засідання гуртка!

Ігор ФЕДУНЯК,

керівник гуртка

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme