ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
АГРОІНЖЕНЕРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Україна тримає стрій!!!
Featured

Розмаїття форм підвищення кваліфікації НПП – запорука професійного розвитку

Pastushenko_Serhey_CertificateПостановою КМ України від 21.09.2019 р. № 800 затверджено «Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників». Пункт 6 «Порядку» наголошує: «Педагогічні і науково-педагогічні працівники можуть підвищувати кваліфікацію за різними формами, видами», зокрема за дистанційною формою, а також поєднуючи різні форми. Окремі види діяльності педагогічних та науково-педагогічних працівників (участь у програмах академічної мобільності, наукове стажування, інформальної (самоосвіти), здобуття наукового ступеня, вищої освіти можуть бути визнані як підвищення кваліфікації.

  Моє перше підвищення кваліфікацією на найбільшій платформі онлайн-освіти в Україні – Prometheus, відбулося у 2019 році, з підготовки «Експертів з акредитації освітніх програм Національного агентства забезпечення якості вищої освіти».
  Нинішнє підвищення кваліфікації, на он-лайн курсі, яке складалося з десятків відео-лекцій, практичних занять, практичних завдань, інтерв’ю з практиками, що реалізували власні ідеї, або професійно допомагають реалізації ідей інших людей, спілкування в чаті платформи, пройшло з 19.02.2024 до 20.03.2024 року по графіку, з регулярністю навчання – 3 дні/тиждень. Цей он-лайн курс дозволив ознайомитися з актуальним сьогодні напрямком діяльності – Краудфандингом, який дозволяє встановлювати зв’язки з раніше не знайомими людьми, створювати спільноти з метою реалізації ідей соціального, громадського і бізнес спрямування. У перекладі з англійської crowdfunding – спільне фінансування (фінансування гуртом) – це співпраця бізнесменів, інших людей, що зацікавилися вашим проектом і добровільно об'єднують свої гроші чи інші ресурси разом, як правило через Інтернет, аби підтримати зусилля ініціаторів таких зборів – окремих осіб або організацій. Такі проекти активізувалися в Україні під час Революції Гідності у 2014 році та з початком повномасштабної війни у 2022 році.
  Це крутий інструмент для стартапів, організацій (наприклад, таких як ЗВО, факультет, кафедра, …), просто активних/«ідейних» людей, за допомогою якого можна створити спільноту однодумців, протестувати ідею, одержати фінансові ресурси на її повну, або часткову реалізацію і ще багато чого… Як правило вигодонабувачами від такої діяльності є всі учасники: ініціатор/ри проєкту, доброчинці, громада, краудфандингова платформа. Але варто розуміти, що цей шлях не є «панацеєю від всього», а тільки одним з інструментів вирішення проблем.
Щиро дякую автору курсу – пану Денису Бортникову, експерту із краудфандингу, тренеру ГО School of ME і платформі Prometheus.

Сергій Пастушенко, професор кафедри
«Прикладної механіки та технічного сервісу»

  

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme