Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Україна тримає стрій!!!
Featured

Workshop на підприємстві Інтернет-провайдера ТОВ «МегаКом» з дослідження систем забезпечення безперебійного електроживлення Інтернет-мереж під час блекауту

1  Сучасні виклики, пов'язані зі стабільністю електропостачання, особливо в умовах блекаутів, вимагають від Інтернет-провайдерів розробки та впровадження надійних систем безперебійного електроживлення. Одним із прикладів є досвід провайдера ТОВ «МегаКом», де було проведено практичний workshop для вивчення й аналізу таких систем. 

 

2  В рамках організаційних заходів тижня кафедри «Електротехнологій та експлуатації енергообладнання» проведено ознайомлення студентів із технологіями та устаткуванням, які можуть забезпечити стабільне функціонування Інтернет-мереж навіть за умов тривалих відключень електроенергії. Серед поставлених завдань були такі: загальна структура Інтернету мереж; аналіз чинних систем безперебійного живлення на об'єктах ТОВ «МегаКом»; огляд нових технологій та рішень для підтримки мереж під час блекаутів; вивчення практичних аспектів налаштування та експлуатації таких систем.

Під час заходу здобувачі вищої освіти спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» мали змогу ознайомитися з такими технологіями:

  • Джерела безперебійного живлення (UPS) – ключовий компонент систем, який дозволяє зберігати живлення на критичні моменти. Учасники ознайомилися з різними моделями UPS від малих до великих промислових рішень, що здатні забезпечити тривале живлення.

45

  • Інвертори та акумулятори – було розглянуто сучасні системи літій-залізо-фосфатних акумуляторів великої ємності, здатні накопичувати енергію в періоди доступності електрики та забезпечувати роботу обладнання під час блекаутів.

36

  • Фотоелектричні панелі – резервні джерела енергії, які запускаються автоматично під час відключення мережевої електрики.
  • Інтеграційні системи моніторингу та керування, які дають можливість оперативно реагувати на позаштатні ситуації. Важливою частиною цього стало використання спеціалізованого програмного забезпечення для відстеження рівнів заряду акумуляторів та роботи фотоелектричних модулів.

7  Особлива увага приділялася моделюванню тривалих відключень електропостачання та тестуванню роботи систем у кризових ситуаціях. Учасники побачили, як системи блоків живлення поводяться за різних сценаріїв, що дозволило зробити висновки щодо їхньої надійності.

  На завершення заходу учасники отримали набір рекомендацій щодо покращення систем безперебійного живлення. Основними з них стали: підвищення рівня автоматизації; оптимізація використання енергії та регулярне тестування й обслуговування.

Щиро дякуємо Сергію Криворучку за можливість проведення такого заняття, фаховий підхід та доброзичливу атмосферу.

Підготували:
асистент кафедри «Електротехнологій та експлуатації енергообладнання»  Ігор Плонка,
завідувач кафедри Любомир Колодійчук

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme