ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!
Featured

Форум «Навички майбутнього 2024»

0Немає професій з великим майбутнім,
але є професіонали з великим майбутнім.

   Сфери суспільного життя стрімко розвиваються і успішно себе реалізувати в професійному світі майбутнього зможуть ті фахівці, які володіють спектром інноваційних навичок. Платформою для обговорення ключових компетенцій, необхідних для вдалої кар’єри в умовах швидких змін, став Форум «Навички майбутнього 2024», який відбувся 28 листопада на базі Національного університету «Запорізька політехніка» за підтримки Національного агентства кваліфікацій, Національного агентства України з питань державної служби, Всеукраїнського об’єднання обласних організацій роботодавців підприємств металургійного комплексу «Федерація металургів України», Запорізької торгово-промислової палати, Запорізького обласного центру зайнятості. До участі в заході, який об’єднав експертів освіти, бізнесу та державного управління для висвітлення теми «Навички майбутнього: професійні кваліфікації та інтеграція до європейського ринку праці», долучилася і PhD, старша викладачка кафедри гуманітарної освіти і туризму Наталія Білан.

    Під час відкриття Форуму Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина поділилась власним баченням розвитку ринку праці з урахуванням трендів автоматизації і цифровізації, затребуваності та конкурентоздатності фахівців в Україні після війни. За її словами: «Маємо розглядати війну як виклик, що дозволить нам стати сильнішими. Україна, попри війну, рухається до формату постіндустріальної економіки. Це – світовий тренд останніх років. Його ознаки – цифровізація, посилення ваги high-tech виробництв, креативних індустрій та інноваційних сервісів. Ці сфери згенерують нові робочі місця, замість втрачених під час війни. Найбільш динамічного розвитку досягатимуть саме високотехнологічні індустрії. Серед них – агротех, фудтех, ІТ, military-tech, енергетика. Саме ці сфери мають найбільший потенціал до зростання, з огляду на наявні ресурси і першочергові потреби держави. Тож саме там варто шукати перспективні спеціальності, що матимуть ринковий попит упродовж наступного десятиріччя». Визначальними в оцінюванні спеціаліста стануть такі навички, як аналітичне мислення, інноваційність, активне навчання, обрання стратегій навчання, креативність, ініціативність, лідерство, соціальний вплив, стресостійкість та гнучкість. Важливо дотримуватися персонального балансу hard skills i soft skills.

1   Спікери заходу – голова Національного агентства кваліфікацій Юрій Баланюк, член Національного агентства кваліфікацій В’ячеслав Кучер, голова Галузевої ради з розробки професійних стандартів і стратегії розвитку професійних кваліфікацій Федерації металургів України Олена Колеснікова, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти Володимир Бахрушин поділилися професійним досвідом.

   Під час форуму були розглянуті актуальні питання:

  1. Підготовка фахівців із потрібними для розвитку економіки знаннями, вміннями та навичками.

345

  1. Розвиток мережі кваліфікаційних центрів і професійних стандартів в Україні.

67891011

  1. Інтеграція цифрових компетенцій і роботи з сучасними технологіями.

1213

   Форум «Навички майбутнього 2024» став потужною платформою для обміну професійним досвідом щодо вироблення стратегії фахової підготовки майбутніх спеціалістів, здатних працювати в умовах швидко змінюваного ринку праці та в епоху штучного інтелекту.

   Будуємо майбутнє разом, де кожен фахівець нової генерації володітиме  усіма необхідними навичками для успішної реалізації особистісно-професійного потенціалу на європейському рівні.

14

Формуємо навички вже сьогодні, щоб бути успішним завтра!

   P.S. Запис Форуму «Навички майбутнього 2024» можна переглянути за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=IejjZxolle4&t=3s.

Наталія Білан,
PhD, методистка навчального відділу
з питань забезпечення якості освітньої діяльності

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme