ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!
Featured

Круглий стіл «Туризм в Україні: сучасні реалії та перспективи»

1     26 вересня 2023 року викладачі  кафедри гуманітарної освіти і туризму та здобувачі вищої освіти факультету економіки і природокористування взяли участь у роботі круглого столу  «ТУРИЗМ В УКРАЇНІ: СУЧАСНІ РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ», присвяченого Всесвітньому дню туризму.

    Учасники заходу обговорили питання ролі України у сфері міжнародної туристичної діяльності, сучасний стан галузі,  туристичний потенціал регіону та перспективи його розвитку.

 

23     З привітальним словом до присутніх звернувся завідувач  кафедри гуманітарної освіти і туризму, доцент Богдан Луговий, який відмітив значимість заходів щодо активізації наукового та творчого потенціалу студентської молоді, формування навичок дослідницької діяльності. Зазначив, що в умовах сьогодення необхідним є аналіз викликів, загроз та можливостей  ефективного функціонування туристичної галузі.  

    Активними учасниками круглого столу були представники студентських наукових гуртків «Україна і світ» та «Зелений туризм», які у своїх доповідях та презентаціях розкрили власне бачення досліджуваних питань та запропонували конструктивні рішення модернізації  туристичної галузі.

45     Роман Ярема, студент групи Тр-21Б, презентував доповідь на тему «Аграрний туризм в Україні: його особливості», в якій розглянув агротуризм,  як один з різновидів сільського туризму, пов’язаного з активним залученням його учасників до традиційних форм господарювання на селі. Здобувач наголосив на привабливості такого виду відпочинку для мешканців великих міст, його екзотичності та привабливості. Підсумовуючи свою доповідь, гуртківець відзначив, що агротуризм в Україні щороку набуває все більшої популярності та може стати перспективним напрямом подальшого соціально-економічного розвитку регіонів.

   Дмитро Білик, студент групи Тр-21Б, у своїй доповіді «Реалії розвитку туризму в Україні на сучасному етапі» розкрив нагальні проблеми туристичної галузі, які потребують першочергового вирішення. Здобувач зазначив, що навіть в умовах наявних обмежень громадяни продовжують відкривати рідну країну та відпочивати, що є вкрай важливим, адже постійний стрес втомлює і організм потребує  відновлення. Доповідач розглянув прогнози щодо післявоєнного відновлення галузі, які є оптимістичними, оскільки Україна має багато цікавих туристичних атракцій, цікавих для розвитку внутрішнього та міжнародного туризму.

67     Вікторія Миколишин, студентка групи О-11 Б, висвітлила тему «Розвиток  туризму та індустрії гостинності в стратегії постконфліктного відновлення економіки», зазначивши, що війна в Україні вплинула на внутрішній  та міжнародний туристичний ринок. У своєму виступі доповідачка розглянула негативні наслідки впливу збройного конфлікту на сферу туризму та гостинності, проаналізувала причини, що перешкоджають розвитку в’їзного туризму, розкрила стан та особливості  туризму в Україні у воєнних та поствоєнних реаліях, відмітивши що наша держава має великі перспективи для залучення інвестицій, розширення ринку туристичних послуг та  розвитку туристичної індустрії.

Олеся Фіялка, студентка групи Мн-11 Б, виступила з доповіддю «Розвиток туристичного краєзнавства на прикладі Бережанщини», у якій проаналізувала найбільш привабливі туристичні об’єкти краю, розглянула можливості для розвитку різних видів туризму, презентувала цікаві туристичні маршрути, запропонувала заходи для пожвавлення туристичної діяльності в регіоні.

89     Віталій Завойовський, студент групи Тр-21 Б, у своїй доповіді «Інновації у сфері туризму» розглянув виклики, які стоять перед туристичною галуззю в умовах сьогодення, проаналізував застосування інноваційних технологій в туристичній діяльності, розкрив фактори, які впливають на здійснення інноваційної туристичної діяльності, запропонував власні інноваційні рішення для ефективного розвитку туризму в Тернопільській області. Доповідач зазначив, що використання інновацій в  діяльності туристичних підприємств сприятиме підвищенню ефективності  та прибутковості туристичного бізнесу.

     Надія Островська, доцентка кафедри гуманітарної освіти і туризму, виступила з доповіддю «Розвиток зеленого туризму на Тернопільщині: його особливості», у якій розглянула форми зеленого туризму, передумови для його розвитку в Тернопільській області, проаналізувала перешкоди, які стоять на шляху до розвитку цього виду туристичної діяльності. У своєму виступі доповідачка зазначила, що зелений туризм для багатьох все ще залишається невідомим поняттям, однак впевнено завойовує своє місце на туристичному ринку.

1011     Ірина Соловей, старша викладачка кафедри гуманітарної освіти і туризму, презентувала доповідь на тему «Проблеми розвитку активного туризму в умовах воєнного стану», у якій проаналізувала обмеження та дозволи  за регіонами країни і видами туристичної діяльності, розроблені Державним агентством з розвитку туризму, зазначивши, що повна заборона стосується повітряного  туризму, розглянула сучасні реалії розвитку різних видів туризму, розкрила перспективи туристичної діяльності.

    Зоряна Герасимів, доцентка кафедри гуманітарної освіти і туризму, презентувала свій виступ на тему «Сучасні тенденції міжнародного туризму», у якому проаналізувала причини та наслідки  кризового стану в галузі, розкрила особливості сучасного розвитку світової індустрії туризму, на яку значний вплив має глобалізація світового господарства, охарактеризувала  міжнародний ринок туристичних послуг та вказала на необхідність впровадження інноваційних технологій для забезпечення конкурентоспроможності туристичної діяльності.

1213   Олена Підлужна, доцентка кафедри гуманітарної освіти і туризму, у своїй доповіді «Чинники функціонування і розвитку туризму в сучасних умовах» проаналізувала туристичний потенціал регіонів України, розглянула критерії стійкого розвитку туристичних систем та зосередила свою увагу на чинниках, які стримують розвиток вітчизняної туристичної галузі. Розглянувши пріоритетні завдання суб’єктів індустрії туризму, доповідачка зазначила, що сьогодні надзвичайно важливою є підтримка туристичної галузі, а в майбутньому – її відновлення та розвиток.

IMG 2171    Засідання круглого столу пройшло у вільній творчій атмосфері та конструктивному діалозі. Захід був цікавим та інформативним для учасників, що свідчить про актуальність обраної тематики.

Зоряна Герасимів, Надія Островська
доцентки кафедри гуманітарної освіти і туризму

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme