12 квітня 2021 р. к.п.н., доцентом Кравчук Л.В., проведено в онлайн режимі відкриту пару на тему: «Сільське господарство України. Мій внесок у розвиток сільського господарства».
Студенти груп Ек,О,Мн,Тр,Е-11Б шукали вдалі ідеї для агробізнесу та представили свої проекти у цій сфері, адже з року в рік набирає популярності тема розвитку фермерських господарств. Більшість підприємців, бажаючи зайняти вільну нішу, вкладають інвестиції в сільськогосподарський сектор. Студенти підготували власні презентації та відео як створити успішний і прибутковий бізнес.
Зокрема Діана Лужна розповіла про свою мрію створити господарство по вирощуванні квітів “Flowers Land”. Діана вважає, що це досить прибуткова галузь, адже люди часто дарують один одному квіти: на дні народження, свята, весілля тощо. На її погляд, якщо ви любите квіти, знаєте, як доглядати за ними і знаєте квіткові тенденції - ви можете створити успішний бізнес. Діана продемонструвала мотивуюче відео, як відкрити власне господарство і стати успішною.
Любов Суховій пропонує відкрити грибне господарство та вирощувати гриби. Люба вважає цей бізнес досить рентабельним, адже урожай грибів 5-10 тон на тиждень. Головною перевагою такого бізнесу є можливість збирати урожай цілий рік - до 10 врожаїв із зони. Виходячи з цього, ферма повинна бути досить великою, а також інтегрованою з виробництвом компосту, добре обладнаною та, що найголовніше, мати професійне управління.
Людмила Глушко представила власний проект створення ферми кроликів та їх розведення. Людмила підготувала чудову презентацію, та обґрунтувала усі переваги такого бізнесу. Як показує досвід інших країн, кролівництво - цікаве, прибуткове, швидко окуповується. Це безвідходне виробництво.
Уляна Пришляк вважає за доцільне розвивати господарство змішаного типу. Зокрема поєднувати м’ясне і молочне виробництво, вирощування різних культур і бджільництво. Адже у сільській місцевості є безліч можливостей для розвитку успішного бізнесу.
На занятті студенти представили власне бачення розвитку сільського господарства України та свій майбутній внесок у його розвиток.