На сьогоднішній день здобувачів вищої освіти неможливо озброїти всіма знаннями, вміннями і навичками, які будуть їм потрібні для подальшої роботи. Але навчити їх самостійно здобувати знання, формувати творчих, активних людей – одне з актуальних завдань науково-педагогічних працівників. І все це вони намагаються зробити під час проведення різноманітних навчально-виховних заходів. Одним з різновидів таких заходів є відкриті заняття. Їх проведення викликає у студентів бажання вчитися, вміння відстоювати свою думку, розвиває критичне мислення до себе та своїх можливостей, мотивує їхню подальшу навчальну діяльність.
Згідно графіку проведення відкритих занять, затвердженому на кафедрі гуманітарної освіти і туризму та факультеті «Економіки і природокористування», науково-педагогічні працівники Богдан Луговий, Надія Островська, Зоряна Герасимів провели відкриті заняття, заплановані в осінньому семестрі 2022-2023 н.р. Зокрема, Богдан Луговий к.і.н., доцент – відкриту лекцію на тему: «Українська національно-демократична революція» з дисципліни «Історія української державності» для студентів груп ЕкОМн-11Б, Тр-11Б; Зоряна Герасимів к.геогр.н., доцент – відкриту лекцію на тему: «Міжнародні економічні зв'язки України та її інтеграція у європейські та інші світові структури» з дисципліни «Розміщення продуктивних сил» для студентів групи ЕкОМн-11Б; Надія Островська к.пед.н., доцент – відкрите семінарське заняття на тему: «Музика і театр України» з дисципліни «Етнокультурологія» для студентів груп М-11Б, Аг-11Б
Лекційні та семінарське заняття за структурою та методикою викладання повною мірою відповідали вимогам вищої школи. Професіоналізм та педагогічна майстерність НПП, а також темп і стиль викладу матеріалу дозволили студентам повністю засвоїти поданий матеріал, що засвідчило інтерактивне опитування, проведене у підсумку.
В обговоренні відкритих занять виступаючі відзначили їх високий науково-теоретичний та методичний рівень, актуальність, інноваційність, спрямованість на набуття загальних та спеціальних компетентностей здобувачами вищої освіти, фаховість, відповідність сучасним вимогам до організації навчального процесу.
Науково-педагогічні працівники кафедри гуманітарної освіти і туризму й надалі проводитимуть відкриті заняття, щоб удосконалювати навчальний процес та, тим самим, поглиблювати знання здобувачів вищої освіти.