ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
АГРОІНЖЕНЕРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Україна тримає стрій!!!

Агроінженерний факультет

Проводить фахову підготовку за освітніми ступенями: "БАКАЛАВР" та "МАГІСТР"

зі спеціальностей

205 - ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО
206 - САДОВО-ПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО
208 - АГРОІНЖЕНЕРІЯ

Детальніше про вступ

Featured

Апробація сучасних методів інвентаризації зелених насаджень

Апробація сучасних методів інвентаризації зелених насаджень

(на прикладі ботсаду НУБіП України у рамках співпраці кафедри лісового і садово паркового господарства БАТІ з ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України).

Інтенсивний Розвиток сучасних технологій відкриває нові можливості щодо розвитку різних галузей економіки, у тому числі лісового і садово-паркового господарства.

Існуюча методика інвентаризації садово-паркових об’єктів базується на методах та можливостях, які були доступні на час її розробки (Інструкція з інвентаризації зелених насаджень у населених пунктах України 2001 р. із коригуванням в 2007 р.). Тому, кафедрою лісового і садово-паркового господарства ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» розробляються нові підходи щодо проведення інвентаризації зелених насаджень з використанням сучасних підходів. Апробація даного підходу проведена протягом 22-28 травня 2017 року на базі ботсаду НУБіП України у рамках співпраці кафедри лісового і садово паркового господарства БАТІ з ННІ лісового і садово-паркового господарства нашого навчального закладу.

 

При цьому доцентом кафедри лісового і садово паркового господарства Бідолахом Дмитром Іллічем та асистентом кафедри Тригубою Богданом Михайловичем разом із магістрами-гуртківцями НУБіП України під керівництвом Білоуса Андрія Михайловича, професора кафедри лісової таксації та лісовпорядкування проведена подеревна інвентаризація деревно-чагарникових порід ботсаду. Для покращення якості та прискорення робіт були використані наступні сучасні технології:

Для отримання 3D-моделі частини ботсаду апробовано можливість застосування лазерного сканера Leica ScanStation P30 для 3D сканування садово-паркових об’єктів із подальшим створенням хмари точок та перетворенням їх у цифрову модель простору разом із зеленими насадженнями. Таке обладнання здійснює вимірювання близько 1 млн точок за секунду і надає чітку просторову інформацію про об’єкт сканування для подальшого просторового аналізу та його візуалізації. Даний підхід став можливий завдяки сприянню директора компанії «System Solutions» Бабченко Володимира Анатолієвича, який надав інструментарій для наукових та презентаційних цілей на безоплатній основі.   

Для перевірки можливості отримання точної інформації про місце розташування зелених насаджень (подеревна інвентаризація) проведено зйомку з використанням GPS-приймача Leica GPS1200, який дає можливість працювати у режимі RTK (кінематика реального часу). Даний прилад дає змогу отримувати просторову інформацію про місцерозташування обєктів із точністю до 2 см та наданий у користування для наукових цілей завідувачем кафедри геоінформатики і аерокосмічних досліджень Землі Кохан Світланою Станіславівною.

З метою дослідження можливості та доцільності використання дронів для дистанційного знімання зелених насаджень Ботанічного саду було проведено обльот території об’єкту дослідження з висоти 60, 80 та 100 м та здійснено аерофотознімання за попередньо запланованим маршрутом. Отримані дані дистанційного зондування у поєднанні з наземними вимірюваннями дають змогу суттєво покращити процес інвентаризації садово-паркових об’єктів.

Кафедра лісового і садово-паркового господарства висловлює також подяку представникам компанії «System Solution» Михайлу Туряниці та Володимиру Гандзюку за надану можливість використання обладнання та асистента кафедри Новикова Олексія Івановича за допомогу у проведенні GPS-зйомки.

Дмитро Бідолах, доцент кафедри

лісового і садово-паркового господарства

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme