ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
АГРОІНЖЕНЕРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Україна тримає стрій!!!

Агроінженерний факультет

Проводить фахову підготовку за освітніми ступенями: "БАКАЛАВР" та "МАГІСТР"

зі спеціальностей

205 - ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО
206 - САДОВО-ПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО
208 - АГРОІНЖЕНЕРІЯ

Детальніше про вступ

Featured

Екскурсія на Бережанську мікроГЕС

IMG 492027 березня 2018 року завідувач кафедри Рамш В.Ю. та старший викладач Кухтяк У.Є. разом зі студентами першого і третього курсу денної форми навчання факультету агроінженерії і енергетики провели екскурсію на Бережанську мікроГЕС.

В ході екскурсії присутні дізналися, що традиційна енергетика, яка базується на видобутку та використанні вугілля, нафти, природного газу й урану, з огляду збереження довкілля є безперспективною як в глобальному, так і в національному масштабах. Відтак, кожен крок, спрямований на доведення до банкрутства підприємств, які наживаються на експлуатації зазначених енергоресурсів, є важливий. Відновлювана енергетика, енергоефективність та енергозбереження – три кити, які зможуть розв’язати це завдання і на яких вже у недалекому майбутньому буде базуватися все наше енергогенерування, енергопостачання та енерговикористання. Мала гідроенергетика – одна з найбільш перспективних галузей відновлюваної енергетики. Її особливість, у порівнянні з великою гідроенергетикою полягає в тому, що у випадку правильного проектування вона не наносить жодної шкоди навколишньому середовищу.

IMG 49371 вересня 2016 року Бережанська мікроГЕС потужності 105 кВт на р. Золота Липа почала віддавати екологічно чисту електроенергію в Об’єднану енергетичну систему України за пільговим «зеленим» тарифом 513,66 коп/кВт∙год. Станцію споруджено на базі існуючої переливної греблі «з нуля», тобто раніше в цьому місці не було ні ГЕС, ні водяного млина. Бережанська мікроГЕС – 15-та діюча на сьогоднішній день гідроелектростанція Тернопільської області, причому унікальність її полягає, насамперед, у виборі принципово нового майданчика під спорудження. На Бережанській мікроГЕС встановлено дві пропелерні трубні гідротурбіни з жорстко закріпленими робочими та напрямними лопатями – Т-90 і Т-50 виробництва ТОВ «Мінігідро» (м. Харків). У посушливі періоди року працює турбіна Т-50, за середньої витрати води у річці працює турбіна Т-90, а під час сильних опадів чи танення снігу працюють обидві машини. До турбіни вода подається сталевим водогоном. Електричну енергію на станції генерують два асинхронні електрогенератори потужності 75 і 30 кВт. Бережанська мікроГЕС успішно продає вироблену екологічно чисту електроенергію Державному підприємству «Енергоринок», яке, в свою чергу, відпускає її обласним енергопостачальним компаніям, а ті вже доставляють її до кінцевих споживачів – всіх нас.

Ми висловлюємо щиру подяку керівництву за відмінну організацію, прийом і проведення екскурсії на території Бережанської мікроГЕС, яка виправдала усі сподівання. Було дуже цікаво і пізнавально. На власні очі побачили, як енергія води перетворюється на електричну енергію.

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme