ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!

Факультет економіки і туризму 

Проводить фахову підготовку за освітніми ступенями "МАГІСТР" та "БАКАЛАВР"

зі спеціальностей:

051 - ЕКОНОМІКА
071 - ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ
073 - МЕНЕДЖМЕНТ
242 - ТУРИЗМ

Детальніше про вступ

Featured

3 грудня – Міжнародний день боротьби з пестицидами

 unnamed     Гасло цього дня – «Пестициди – безвихідь цивілізації».

     Пестициди – хімічні засоби боротьби зі шкідливими організмами, що належать до групи небезпечних речовин антропогенного походження. Без використання цих речовин важко уявити собі сільське господарство ХХІ століття. Виробництво пестицидів створило окрему могутню галузь промисловості. Але вони принесли людству не тільки користь. За даними сучасних досліджень ці стійкі органічні забруднювачі надають дуже негативний вплив по всьому світу і не тільки в зонах їх промислового використання.

     Пестициди проникають у ґрунт, воду і рослини, їх частина потрапляє в організми людей і тварин. Деякі їх види викликають розлади імунної та ендокринної систем людського організму, іноді їх пов’язують із збільшенням онкологічних захворювань, збільшенням репродуктивних проблем і затримкою розумового розвитку. Деякі особливо стійкі види токсичних пестицидів розносяться по всій земній кулі не тільки повітряними, але й океанськими та ґрунтовими потоками. За даними ВООЗ, щороку в світі реєструють близько 2 млн випадків отруєнь ними, переважно під час перебігу різноманітних технологічних процесів. Деякі хімікати є гормонально активними сполуками, які спричинюють розлади ендокринної та імунної систем, з дією інших пов’язують затримку розумового розвитку, репродуктивні проблеми і рак. Саме пестициди вважають основною причиною «тихої катастрофи» – так експерти ООН охарактеризували забруднення ними ґрунтів у Європі.

   Міжнародний день боротьби з пестицидами був заснований в пам’ять про страшну подію, яка сталася 3-го грудня 1984-го в індійському Бхопалі, де на заводі з виробництва пестицидів, який належав хімічній корпорації Union Carbide, сталась екологічна катастрофа, у результаті якої в повітря потрапили 42 тонни надзвичайно отруйного газу метилізоціанату. Ця подія і сьогодні є найбільшою в історії людства аварією на хімічному виробництві, яка призвела до витоку токсичних речовин і  отруєнь ними понад 200 тисяч осіб.

   Щоб привернути увагу до проблем з виробництвом та застосуванням небезпечних хімічних речовин, латиноамериканська мережа активістів проти пестицидів оголосила 3 грудня Днем боротьби з пестицидами, який незабаром став міжнародним. У цей день екологи усього світу проводять акції та протести, нагадуючи про накопичення в довкіллі значної кількості шкідливих хімічних речовин, зокрема пестицидів, які, потрапляючи в організм людей і тварин, спричинюють тяжкі наслідки для їх здоров’я.

IMG 7769c92ffd59db6bc1e5932a61fc0691 VIMG 81df6e7f5d47f1af014ddc306c083499 V    До відзначення Міжнародного дня боротьби з пестицидами викладачі кафедри екології, охорони навколишнього се6редовища і збалансованого природокористування спільно з працівниками наукової бібліотеки інституту організували круглий стіл щодо проблеми обговорення шляхів боротьби з пестицидами.

IMG c8bd8e10ac296400e8891c820be52588 V     На обговорення були винесені питання сільського господарство без пестицидів – запоруки здоров’я людини та природи та про стан поводження з непридатними пестицидами та агрохімікатами. Круглий стіл відбувся за участі декана факультету економіки і природокористування к.е.н. доц. Яреми Л.В. та студентів-екологів. В ході обговорення учасники погодилися, що система контролю використання пестицидів та моніторингу впливу токсичних речовин на стан довкілля фактично є неефективною, малодієвою та не відповідає сучасним вимогам до збереження здорового довкілля та висловили сподівання на те, що найближчим часом буде врегульоване питання з ліцензіями суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері поводження з небезпечними відходами та будуть продовжені роботи в області з вивезення на знешкодження непридатних пестицидів.

IMG f4b8233b8f255a29620bc59ac34de3b1 V    Працівниками наукової бібліотеки інституту було організовано тематичну виставку «Пестициди – користь чи загроза».

 Старший викладач кафедри екології, охорони навколищнього середовища і збаланслваного природокористування
Жанна МАРТИНЕНКО
Директор наукової бібліотеки, к.е.н. доц Оксана КАЧМАР

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme