ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!

Факультет економіки і туризму 

Проводить фахову підготовку за освітніми ступенями "МАГІСТР" та "БАКАЛАВР"

зі спеціальностей:

051 - ЕКОНОМІКА
071 - ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ
073 - МЕНЕДЖМЕНТ
242 - ТУРИЗМ

Детальніше про вступ

Featured

На факультеті економіки і природокористування відбулася нарада з гарантами освітньо-професійних програм

13 березня 2024 року під головуванням декана факультету економіки і природокористування к.е.н., доцентки Любов ЯРЕМИ відбулася робоча нарада з гарантами освітніх програм щодо модернізації освітньо-професійних програм і навчальних планів бакалаврату та магістратури.

Учасниками наради були: завідувачі кафедр факультету, заступниця декана Ірина СТЕМКОВСЬКА, гарант ОПП «Економіка підприємства» - к.е.н., доцентка Галина ХРИСТЕНКО другого (магістерського) рівня вищої освіти та гаранти ОПП першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Економіка підприємства» - к.е.н., доцентка Ірина ГУРСЬКА, «Менеджмент» - д.е.н., професорка Світлана СУДОМИР, «Облік і аудит» - к.е.н., доцентка Ореста БОДНАР, «Туризм» - к.і.н., доцент Богдан ЛУГОВИЙ, «Екологія» - к.вет.н., доцент Олег ПАВЛІВ.

До слухачів з вступним словом звернулася Любов ЯРЕМА, яка відмітила, що оптимізація роботи гарантів, подальше удосконалення освітніх складових навчальних планів, опитування, академічна доброчесність – все це корелюється із Програмою розвитку інституту «Голосіївська ініціатива - 2025», яка чітко орієнтована на створення в інституті умов для реалізації якісної освітньої діяльності. Вона наголосила, що освітні програми надають здобувачам вищої освіти знання та навички, зокрема такі, що мають широке застосування, сприяючи особистісному розвитку і їхній майбутній кар’єрі. Тому метою функціонування системи внутрішнього забезпечення якості освіти є забезпечення і підвищення якості освіти та освітньої діяльності, її відповідності стандартам вищої освіти та міжнародним стандартам, формування в інституті культури якості як основи конкурентоспроможності його випускників.

Любов Василівна акцентувала увагу на меті даного зібрання – це дотримання затвердженої процедури моніторингу та періодичного перегляду освітніх програм відповідно до вимог Положення про систему забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти, Положення про освітні програми та Порядку організації та проведення опитування учасників освітнього процесу у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут». Ефективне функціонування системи може бути досягнуте тільки за умови залучення усіх структурних підрозділів інституту у процес забезпечення якості освіти.

Оскільки якість вищої освіти створюється на рівні освітніх програм, а забезпечення освітньої діяльності здійснюється на рівні ЗВО в цілому, належне функціонування системи внутрішнього забезпечення якості передбачає розподіл повноважень щодо прийняття рішень і оцінювання між гарантами освітніх програм, завідувачами кафедр і загальноінститутськими структурними підрозділами.

  Любов ЯРЕМА нагадала гарантам, що перегляд освітніх програм відбувається за результатами їх моніторингу за участю групи забезпечення спеціальності, здобувачів вищої освіти, роботодавців, академічної спільноти, відділу моніторингу якості освітньої діяльності щорічно у лютому-травні поточного року та оформлюється відповідними протоколами.

Основними критеріями для перегляду освітніх програм є рівень участі роботодавців у їх розробленні та внесенні змін, рівень задоволеності здобувачів вищої освіти (випускників), індекс працевлаштування випускників, рейтинг за оцінками роботодавців, участь у міжнародних програмах підготовки. Пропозиції здобувачів вищої освіти при розробці та перегляді освітніх програм збираються з залученням студентського самоврядування. Це відбувається шляхом створення фокус-груп активів за цією освітньою програмою, обговорення проєкту освітньої програми або її перегляду на засіданнях органів студентського самоврядування з присутністю робочої групи. Обговорюються наступні питання: цілі освітньої програми, компетентності та заявлені результати навчання.

Декан факультету відмітила, що для удосконалення освітніх програм здійснюється постійний моніторинг ринку праці та ринку освітніх послуг, залучення роботодавців до формування вимог щодо компетентностей випускників та визначення змісту вищої освіти, опитування випускників та їх роботодавців щодо якості освітнього процесу. Любов Василівна наголосила на необхідності розширення вибіркової складової освітньо-професійних програм відповідно до сучасних умов.

Про безумовне виконання вимог стандартів вищої освіти України в процесі реалізації освітньо-професійних програм доповіла завідувачка навчального відділу к.е.н., доцента Галина ХРИСТЕНКО. Вона зазначила, що запорукою успішної акредитації освітніх програм залишається висока якість організації їх освітнього процесу. Галина Михайлівна поінформувала гарантів про необхідність врахування в освітніх програмах та навчальних планах основних зауважень і рекомендацій експертних груп та галузевих експертних рад Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти за результатами проведених акредитацій освітніх програм.

  В обговоренні прийняли участь гаранти освітніх програм факультету. Зокрема, обговорили спільні для усіх освітніх програм зміни до структури ОПП та навчальних планів до них, графіку освітнього процесу, планування роботи з оновлення освітніх програм, питання підготовки до акредитації, завдання аналізу опитування здобувачів освіти щодо задоволення освітньою програмою, актуалізації ролі студентського самоврядування в оновленні освітніх програм.

Любов ЯРЕМА окремо зупинилася на підготовці до акредитації ОПП «Облік і аудит» та наголосила на обов’язковій відповідності освітньої програми стандарту вищої освіти.

  Своїм досвідом проходження акредитаційних експертиз поділилися гаранти ОПП: Галина ХРИСТЕНКО, Світлана СУДОМИР та Богдан ЛУГОВИЙ.

На завершення наради Любов ЯРЕМА додала, що незважаючи на складну ситуацію, в якій на сьогодні перебувають всі заклади вищої освіти України, зупинятися ми не маємо права. Попереду новий навчальний рік, до якого наш інститут має підійти повністю підготовленим. А також побажала усім витримки, миру і перемоги.

Проведена нарада стала ще одним кроком на шляху до забезпечення якісних освітніх послуг для майбутніх фахівців.

Бажаємо нашим гарантам результативної роботи, освітнім програмам – високої якості надання освітніх послуг, а нашому інституту – достойних студентів та успішних випускників!

Деканат факультету економіки і природокористування

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme