ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!

Факультет економіки і туризму 

Проводить фахову підготовку за освітніми ступенями "МАГІСТР" та "БАКАЛАВР"

зі спеціальностей:

051 - ЕКОНОМІКА
071 - ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ
073 - МЕНЕДЖМЕНТ
242 - ТУРИЗМ

Детальніше про вступ

Featured

НАУКОВИЙ ДИСПУТ «СІЛЬСЬКИЙ РОЗВИТОК НА БАЗІ ГРОМАД: ВИКЛИКИ ТА МОЖЛИВОСТІ В УМОВАХ РЕФОРМИ САМОВРЯДУВАННЯ»

2 травня 2022р. відбулося онлайн засідання наукового гуртка «Сучасний економіст» на тему: «Сільський розвиток на базі громад: виклики та можливості в умовах реформи самоврядування». 

Відеозвя'зок проводився у платформі Zoom за посиланням: https://us05web.zoom.us/j/2746617435?pwd=UVdaMTBEa0Fxa2IzWDZKWnQ5bi8rdz09

Метою наукового диспуту є аналіз сільського розвитку на базі громад, який орієнтований на формування засад сталості, створення довгострокових спроможностей громад самостійно справлятися з майбутніми викликами і можливостями.

В ході засідання досліджено сільські громади у контексті політики сільського розвитку. Визначено, що вони представляють собою самоорганізованих сільських жителів, які поділяють спільний життєвий простір (як правило, у межах одного села), об'єднані прагненням, готовністю і реальними діями поліпшувати економічне, соціальне та екологічне становище, створили для цього групу взаємодії та визначили лідера з числа її членів.

Гуртківці розкрили особливості готовності сільських громад до змін, назвавши основні виклики у формуванні та розвитку потенціалу сільського населення до саморозвитку як громади. Соломія БОЙКО відмітила, що для консолідації місцевих активів сільського розвитку слід ідентифікувати місцеві ресурси сільських громад, а також організувати залучення зовнішніх ресурсів на засадах фандрайзінгу, створити фонди розвитку сільських громад, запровадити механізми спрямування коштів державного бюджету на рівень сільських громад для підтримки реалізації проектів місцевого розвитку на засадах соціального партнерства.

Керівник гуртка Оксана ЗАМОРА наголосила, що для здобувачів вищої освіти є важливим вміти аналізувати якість реформування самоврядування та результати проголошених урядом деконцентрації й децентралізації. Участь гуртківців у наукових диспутах сприяє формуванню їх професійних компетентностей та є важливою складовою у підготовці висококваліфікованих фахівців.

Оксана ЗАМОРА, керівник гуртка

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme