ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!

Факультет економіки і туризму 

Проводить фахову підготовку за освітніми ступенями "МАГІСТР" та "БАКАЛАВР"

зі спеціальностей:

051 - ЕКОНОМІКА
071 - ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ
073 - МЕНЕДЖМЕНТ
242 - ТУРИЗМ

Детальніше про вступ

Featured

УСПІШНЕ ЗАВЕРШЕННЯ НАВЧАННЯ НА ПЛАТФОРМІ PROMETHEUS ОСВІТНЬОГО КУРСУ «ЯК ДІЯТИ ДАЛІ: БІЗНЕСУ ПРО СТАЛИЙ РОЗВИТОК» МАГІСТРАНТАМИ ОПП «ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА»

Здобувачі вищої освіти факультету економіки і природокористування  не припиняють активно розвиватися та здобувати нові навички завдяки розмаїттю програм неформальної та інформальної освіти. Магістранти ОПП «Економіка підприємства» Софія ГРАНКІВСЬКА, Андрій БРИДУН, Оксана МИСЬКІВ, Андрій ДМИТРИК, Анна НАЗАР, Людмила ВІЯТИК протягом листопада 2022 року за результатами навчання успішно завершили курс «Як діяти далі: Бізнесу про сталий розвиток» на платформі масово відкритих онлайн-курсів Prometheus.

Курс «Як діяти далі: Бізнесу про сталий розвиток» започатковано Програмою розвитку ООН в Україні. Мета курсу – допомогти інтегрувати Цілі сталого розвитку ООН у стратегії розвитку українського бізнесу.

Магістранти під час дистанційних зустрічей та навчання мали можливість опанувати матеріал за наступними темами:

  • Що таке сталий розвиток і як він впливає на бізнес? Світові тренди та досвід.
  • Які переваги кругової економіки?
  • Як виміряти екологічний слід підприємства, його продуктів і послуг?
  • Як інтегрувати Цілі сталого розвитку до бізнес-процесів?
  • Як побудувати функціональні партнерства з усіма зацікавленими сторонами?

Курс складався з чотирьох модулів, у кожному з яких надано коментарі експертів, практичні поради, приклади з європейського досвіду впровадження Цілей сталого розвитку малим і середнім бізнесом. 

Структура курсу:

Модуль 1. Сталий розвиток – нове ДНК бізнесу. Глобальні тренди та споживацька криза. Сталий розвиток у Східній Європі: виклики та пріоритети ООН для малого та середнього бізнесу. Бізнес та держава: двостороння співпраця. Світовий та європейський досвід впровадження Цілей сталого розвитку малим і середнім бізнесом.

Модуль 2. Сталий бізнес – що і як? Сила інновацій у впровадженні Цілей сталого розвитку. Сталі бізнес-моделі – як побудувати свою. Лінійна vs кругова економіка. Ланцюг формування вартості та інтеграція Цілей сталого розвитку до бізнес-процесів компанії. Вимірювання екологічного сліду підприємства, його продуктів і послуг. Стале лідерство як ключ до впровадження Цілей сталого розвитку.

Модуль 3. Сталий розвиток – спільна цінність. Стейкхолдери – сучасний погляд. Сталий бізнес та інтереси громади. Роль соціального підприємництва та інвестицій впливу у розвитку громади. Довгострокове стратегічне планування. Підтримка Офісом з просування експорту представників МСБ.

Модуль 4. Партнерство у впровадженні Цілей сталого розвитку. Вертикальна та горизонтальна взаємодія задля досягнення ЦСР. Побудова сталих партнерств та пошук надійних партнерів. Публічно-приватне партнерство та його роль у досягненні Цілей сталого розвитку. Бізнес та держава – налагодження діалогу. Роль бізнесу в партнерському трикутнику «держава – бізнес – громада».

Під час проходження курсу магістранти ОПП «Економіка підприємства» отримали:

  • прикладне навчання у кращих експертів конкретної сфери на основі кейсів, реальних прикладів з бізнесу та практичних завдань;
  • усвідомлення причинно-наслідкових зв’язків між економічним, екологічним та соціальним складниками суспільного життя;
  • розуміння, як визначати цілі та завдання сталого розвитку для бізнесу, залучати зацікавлених сторін (стейкхолдерів) до партнерства, інтегрувати у свою діяльність і, зрештою, сприяти досягненню Цілей сталого розвитку.

Обраний курс дав можливість магістрантам вдосконалити компетентності з освітньої компоненти «Економіка розвитку».

За результатами успішного навчання учасники отримали сертифікати.

Сподіваємося на подальшу самомотивацію здобувачів вищої освіти до набуття професійних компетентностей.

Ірина ГУРСЬКА,

завідувачка кафедри економіки і менеджменту,

Галина ХРИСТЕНКО,

доцентка кафедри економіки і менеджменту

 

 

 

 

 

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme