ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!

Факультет економіки і туризму 

Проводить фахову підготовку за освітніми ступенями "МАГІСТР" та "БАКАЛАВР"

зі спеціальностей:

051 - ЕКОНОМІКА
071 - ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ
073 - МЕНЕДЖМЕНТ
242 - ТУРИЗМ

Детальніше про вступ

Featured

ВСТУП 2022 РОКУ: ДО МАЙБУТНЬОГО ДОРОГА ЙДЕ ЧЕРЕЗ СУЧАСНІСТЬ

ekolЗ початку навчального 2022 року і дотепер, науково-педагогічні працівники кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування, як і усі викладачі інституту, беруть активну участь у профорієнтації. Зустрічі із випускниками шкіл та адміністрацією, виходячи із реалій сьогодення,  проводились  в основному дистанційно. В ході неодноразових зустрічей, у випускників виникало багато запитань про спеціальності нашого навчального закладу. Зокрема, спеціальністю 101 «Екологія», цікавляться абітурієнти, оскільки одним із трендів на ринку праці буде попит на професіоналів у сфері екології.

Сьогодні екологічний сектор не існує як окрема галузь. Перетворення економіки призводить до того, що у всіх галузях з'являються фахівці, що займаються питаннями екології. У всьому світі йде активна боротьба за охорону навколишнього середовища. Ухвалюються нові закони щодо захисту природи, встановлюються жорсткі екологічні стандарти, будуються очисні споруди на підприємствах. Згодом поява критичної маси людей, що піклуються про стан природи, зробить екологічний контроль справою суспільства, а не окремих фахівців. У стані воєнного часу питання збереження та відновлення навколишнього середовища стали ще більш актуальнішими.

Екомоніторинг і впровадження екологічних практик стануть в найближчі десятиліття обов'язковою частиною роботи у всіх секторах промисловості та транспорту.

Еколог – це фахівець, який відповідає за зниження шкідливих викидів, утилізацію відходів, розумне використання ресурсів, зміну виробничих практик, а також відновлення біосистем від шкоди, завданої людьми. Він вивчає стан води, землі, повітря, вплив промислових відходів на рослини, тварин і людей. Якщо вміст шкідливих речовин вище критичного рівня, виявляє причини, складає прогноз розвитку ситуації. Вивчає наслідки запуску космічних ракет, контролює діяльність шкідливих виробництв, стежить за утилізацією радіоактивних відходів. З'ясовує причини природних катаклізмів і розробляє шляхи найменшого впливу людей на природу. Основним завданням екологів є розвиток в суспільстві екологічної свідомості – підтримка тих, хто піклується про навколишнє середовище, поширення кращих практик.

Можливі галузі використання фаху: екоаудитор, рециклінг-технолог,  екопроповідник,  парковий еколог,  спеціаліст з подолання системних екологічних катастроф,  ековожатий, фахівець з боротьби зі зміною клімату, консультант з переробки відходів, природо-охоронні науково-дослідні установи природо-заповідного фонду України.

Знання та навички, необхідні для даної професії, Ви зможете здобути, отримавши вищу освіту в Відокремленому підрозділі Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут» за спеціальністю 101 «Екологія». З детальною інформацією про умови вступу та правила подачі документів Ви можете ознайомитись на сайті Бережанського агротехнічного інституту ( за посиланням https://bati.nubip.edu.ua/index.php/ua/abituriientu)

Зав. кафедри екології, охорони навколишнього
середовища та збалансованого
природокористування:
доцент ПАВЛІВ О. В.

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme