Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Україна тримає стрій!!!
Featured

Практична реалізація установки для дослідження роботи гранулятора кормів на основі сучасного перетворювача частоти електротехнічної компанії «ETI UKRAINE»

1Частотне регулювання в електроприводі – це передові технології, що дозволяють ефективно змінювати швидкість обертання електродвигунів через контроль частоти напруги живлення. Використання частотних перетворювачів дає змогу оптимізувати роботу електроприводів, підвищуючи їх енергоефективність, зменшуючи втрати енергії та продовжуючи термін експлуатації обладнання та підвищуючи продуктивність обладнання.

93Здобувачі вищої освіти, котрі навчаються на ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» отримали значне підсилення для вивчення та дослідження частотних перетворювачів завдяки співпраці з електрокомпанією «ETI UKRAINE». Під керівництвом завідувача кафедри енергетики і автоматики Василя Рамша, електрокомпанія надала сучасне обладнання для реалізації лабораторної роботи на тему: «Дослідження електроприводу гранулятора кормів за системою перетворювач частоти – асинхронний двигун». В лабораторії електроприводу використовується гранулятор матричного типу, вони  займають до 80% від усього парку виробничих грануляторів. Інші види конструкцій не отримали настільки широкого поширення через складність конструкції, низькій надійності і як наслідок малого терміну служби. Крім цього слід підкреслити, що різноманітність різних конструкцій грануляторів, визначається в основному пошуку найбільш оптимальної конструкції, що забезпечує високу продуктивність, малу крихкість гранул, зі збереженням поживної цінності при не великих питомих енерговитратах.

56Дослідження, які виконують студенти на основі електрообладнання від компанії «ETI UKRAINE» дозволяють на практиці оцінити всі ці переваги. Також здобувачі вищої освіти мають можливість дослідити, як частотний перетворювач впливає на енергетичні показники гранулятора, визначати оптимальні режими роботи та проводити порівняння різних режимів роботи для мінімізації витрат енергії. В даній електроустановці використаний частотний перетворювач типу CFW-300A04P8, який має ряд переваг, зокрема: 4 програмованих входи, можливість копіювання параметрів з одного частотного перетворювача на інші, фільтр ЕМС для зменшення рівня електромагнітних коливань, зручність при обслуговуванні вентилятора охолодження, скалярне і векторне керування, вихідну частоту до 400Гц, вбудований програмований логічний контролер (ПЛК), можливість часткового перевантаження, виносний пульт керування CFW300-KНМIR та ряд інших можливостей.

87Варто зазначити, що дана співпраця не лише підвищує практичний рівень при підготовці майбутніх фахівців в галузі електричної інженерії, але й сприяє впровадженню новітніх технологій в освітній процес, наближаючи його до сучасних виробничих умов.

4Адміністрація факультету та професорсько-викладацький склад кафедри енергетики і автоматики висловлює щиру вдячність генеральному директору ТзОВ «ETІ Україна» Петеру Гашперліну, керівнику проектно-технічного відділу Оксані Мірошник за надане електрообладнання для покращення матеріально-технічної бази факультету та сподівається на подальшу співпрацю, а також, щиро дякує асистенту кафедри енергетики і автоматики Олександру Кондрату за виконані монтажні роботи та технічну підтримку у реалізації дослідної установки в лабораторії електроприводу.

Віталій Шаршонь,

асистент кафедри енергетики і автоматики

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme