Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Україна тримає стрій!!!
Featured

Спеціалізований вебінар: «Застосування перетворювачів частоти та пристроїв плавного пуску Schneider Electric при живленні від генератора»

1Сучасний світ вимагає постійного удосконалення професійних навичок, дослідження та впровадження новітніх технологій, адже навчання впродовж життя – одна з найважливіших компетентностей сучасної людини, а постійний саморозвиток і підвищення кваліфікації є важливою складовою професійного розвитку науково-педагогічного працівника. 

13 лютого 2023 року за участі представників відомої компанії Шнайдер Електрик Україна відбувся спеціалізований вебінар для викладачів, здобувачів вищої освіти та фахівців в сфері електроенергетики на тему: «Застосування перетворювачів частоти та пристроїв плавного пуску Schneider Electric при живленні від генератора».

23Участь в даному заході взяли науково-педагогічні працівники кафедри енергетики і автоматики Василь БУНЬКОВасиль РАМШ та Микола ПОТАПЕНКО. Спікер заходу Микола ІВЧЕНКОВ, інженер з технічної підтримки детально розповів про застосування перетворювачів частоти та пристроїв плавного пуску з резервними системами живлення, зокрема такі як дизель-генератори.

У промисловому обладнанні пускові струми електродвигуна в 5-6 разів перевищують номінальні, що загрожує ударними механічними навантаженнями, тепловими втратами, спадом напруги в електромережах і, як наслідок, зниженням терміну служби самих електроприладів та електроустаткування.

45Для плавного регулювання швидкості обертання електричних двигунів (ЕД) промислових вентиляторів, підйомних кранів і подібної техніки шляхом згладжування пускових струмів використовують перетворювачі частоти або так звані «частотники».

Крім цього, вони незамінні для дорогих електродвигунів, доступ до яких обмежений, але всі зазначені вище проблеми можна вирішити застосуванням таких елементів в системі електроприводу.

На вебінарі було розглянуто:

  • основні особливості роботи генератора з нелінійним навантаженням, яким є перетворювач частоти (ПЧ) або пристрій плавного пуску (ППП);
  • основні принципи вибору генератора у випадку, якщо він живить ПЧ або ППП;
  • цифрові інструменти Schneider Electric для оцінки впливу ПЧ та ППП на роботу генератора чи іншої системи живлення.

До дискусії в онлайн-режимі було долучено близько 100 учасників від закладів вищої освіти, наукових установ, представників бізнес-середовища, що опікуються впровадженням новацій у сфері електроенергетики, електротехніки та автоматизації систем резервного електроживлення, адже на сьогоднішній день в період складної роботи нашої енергетичної інфраструктури такі питання є досить актуальними та важливими для забезпечення безперебійності електропостачання споживачів.

Василь РАМШ

к.т.н., доцент, завідувач кафедри енергетики і автоматики

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme