Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Україна тримає стрій!!!
Featured

Участь науково-педагогічних працівників кафедри енергетики і автоматики у круглому столі «Цифрова трансформація наукової діяльності у закладах вищої освіти в умовах євроінтеграції»

1Розвиток цифрових сервісів та електронних інфраструктур – запорука інтеграції України до Європейського дослідницького простору та Єдиного цифрового ринку Євросоюзу. Глобальні виклики (пандемія, російська агресія) показали необхідність активного застосування у закладах вищої освіти цифрових сервісів та е-інфраструктур для забезпечення освітньо-наукових потреб.

31 січня 2023 року відбувся круглий стіл «Цифрова трансформація наукової діяльності у закладах вищої освіти в умовах євроінтеграції», який організовано Офісом підтримки вченого за сприяння Міністерства освіти і науки України.

В даному заході взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри енергетики і автоматики Василь БУНЬКО, Василь РАМШ та Микола ПОТАПЕНКО.

В Україні функціонують різні види е-інфраструктур, що виконують покладені на них функції та певні задачі. Особливої уваги потребують цифрові сервіси та е-інфрастуктури, що забезпечують роботу науково-освітнього простору, тому метою даного заходу було обговорення досвіду застосування в закладах вищої освіти цифрових сервісів та е-інфраструктур, розгляд особливостей застосування інструментів відкритої науки та цифровізації наукової діяльності, а також обмін досвідом.

23Спікерами заходу були Григорій МОЗОЛЕВИЧ, керівник Експертної групи з питань інтеграції до Європейського дослідницького простору МОН України; Андрій ВАСИЛЕНКО, представник від Amazon AWS; Євген ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ, виконавчий директор Асоціації УРАН, національної мережі для науки та освіти України; Давід ДІБУК, менеджер із обслуговування закладів освіти в регіоні центральної та східної Європи; Денис ГРИНЬОВ, керівник EPAM University in Ukraine; Михайло ХИЖНЯК та Андрій КОСТРОМИЦЬКИЙ – менеджери компанії EPAM; Девід ХЕІНС, директор проєкту OCRE; Олександр БЕРЕЗКО, президент Eurodoc, консультант Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, кандидат технічних наук, доцент кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Національного університету «Львівська політехніка».

До дискусії в онлайн-режимі було долучено близько 800 учасників від закладів вищої освіти, наукових установ, представників бізнес-середовища, що опікуються впровадженням новацій у сфері освіти та науки.

45Під час виступів висвітлювались проблеми та пропонувались можливі шляхи їх вирішення в таких критичних напрямках, як потреба запровадження цифровізації у сфері наукових досліджень та освіти, удосконалення системи оцінки якості та фінансування наукової діяльності, відновлення науково-дослідницької інфраструктури в повоєнний час, вибір нових напрямків досліджень з урахуванням сучасних реалій, реалізація Національного плану щодо відкритої науки, партнерство бізнесу та освітньо-наукових установ тощо.

Усі запитання, зауваження та пропозиції, що задавались та висловлювались впродовж круглого столу, буде опрацьовано експертним середовищем, і їх буде враховано при розробленні заходів для включення до Національного плану щодо відкритої науки.

Даний захід проводився Офісом підтримки вченого – інституції, метою якої є створення умов та можливостей для реалізації інтелектуального потенціалу громадян України у сфері науки та інновацій.

Сертифікати учасників круглого столу

Bunko V Ramsh V Potapenko M

 Микола ПОТАПЕНКО

доцент кафедри енергетики і автоматики

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme