Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Україна тримає стрій!!!
Featured

ВИЇЗНЕ ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ПРОЕКТУВАННЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ СИСТЕМ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ»

1   Традиційна енергетика, яка базується на використанні вичерпних енергоресурсів, з огляду збереження довкілля є безперспективною як в глобальному, так і в національному масштабах. Відновлювана енергетика, енергоефективність та енергозбереження – три кити, які зможуть розв’язати це завдання і на яких вже у недалекому майбутньому буде базуватися все наше енергогенерування, енергопостачання та енерговикористання. Мала гідроенергетика – одна з найбільш перспективних галузей відновлюваної енергетики. 

   11.10.2021 року завідувач кафедри енергетики і автоматики Рамш В.Ю. провів на базі Бережанської мікро ГЕС виїзне практичне заняття з навчальної дисципліни «Проектування та обслуговування систем відновлювальної енергетики» на тему: «Розрахунок малих ГЕС».

   В ході практичного заняття присутні ознайомились з принципом роботи приливних електростанцій і малих ГЕС, а також з методиками їх проектування та розрахунку.

2    Гідроелектростанції малої потужності – це устаткування, яке засноване на гідроенергетичних установках потужністю від 1 до 3000 кВт. Установки для малої гідроенергетики класифікують за потужністю на:

  • устаткування для міні гідроелектростанції потужністю до 100 кВт;
  • устаткування для мікро гідроелектростанцій потужністю до 1000 кВт.

   Конструкція Бережанської мікро ГЕС базується на гідроагрегаті, який включає енергоблок, водозабірний пристрій і елементи управління. Залежно від того, які гідроресурси використовуються малими гідростанціями, їх ділять на декілька категорій:

  • руслові або пригребельні станції з невеликими водосховищами;
  • стаціонарні мікро ГЕС, що використовують енергію вільної течії річок;
  • ГЕС, що використовують існуючі перепади рівнів води на різних об’єктах водного господарства;
  • мобільні мікро ГЕС в контейнерах, із застосуванням пластикових труб або гнучких армованих рукавів.

3   Принцип роботи турбіни в усіх конструкціях практично ідентичний: вода під тиском поступає на лопаті турбіни, які починають обертатися. Енергія обертання передається на гідрогенератор, який відповідає за вироблення електроенергії. Турбіни для об’єктів підбираються відповідно по деяких технічних характеристиках, серед яких головним залишається тиск води. Крім того, турбіни вибираються залежно від виду камери, яка йде в комплекті – сталевою або залізобетонною.

   Потужність ГЕС залежить від тиску і витрати води, а також від ККД використовуваних турбін і генераторів. Через те, що за природними законами рівень води постійно змінюється, залежно від сезону, а також ще з ряду причин, як вираження потужності гідроелектричній станції прийнято брати циклічну потужність. Приміром, розрізняють річний, місячний, тижневий або добовий цикли роботи.

4   Колектив кафедри енергетики і автоматики висловлює щиру подяку керівництву за відмінну організацію, прийом і проведення екскурсії на території Бережанської мікро ГЕС, яка виправдала усі сподівання. Було дуже цікаво і пізнавально. Присутні на власні очі побачили, як енергія води перетворюється на електричну енергію.

Завідувач кафедри енергетики і автоматики
к.т.н., доц. Василь РАМШ

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme