ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
АГРОІНЖЕНЕРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Україна тримає стрій!!!
Featured

Академічна мобільність як відправна точка транскордонної наукової співпраці

IMG 7178  Міжнародні наукові стажування надають дослідникам унікальну можливість співпраці з іноземними фахівцями, що дозволяє отримувати нові знання та розширювати горизонти дослідницької роботи.

  Так, з 16 вересня по 15 жовтня 2024 року професор кафедри лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування «Бережанський агротехнічний інститут» Дмитро БІДОЛАХ проходив наукове стажування у Вроцлавському університеті навколишнього середовища та науки про життя (Польща) за програмою академічної мобільності "Designing new internationalization paths through the EU GREEN consortium 2.0".

   У ході цього стажування за співпраці з професоркою кафедри ландшафтної архітектури Вроцлавського університету Monika ZIEMIAŃSKA Дмитро БІДОЛАХ проводив вивчення стану урболандшафтів Вроцлава. У ході цих досліджень було проведено спеціальну інвентаризацію міських дерев та кущів по набережних Вроцлава, які були під загрозою затоплення, а також досліджено ряд посадок вздовж окремих транспортних вулиць міста. Метою таких досліджень стало визначення, в тому числі й у монетизованому виразі, ряду екосистемних послуг, які створюються зеленими насадженнями для довкілля. Одержані результати досліджень готуються до публікації у вигляді спільних наукових статей та спеціальних інтерактивних мап з демонстрацією цінності кожного дерева чи куща для мешканців та гостей м. Вроцлав.

IMG 7183IMG 71811  У жовтні місяці Дмитро БІДОЛАХ також мав можливість виступити з науковими доповідями про можливості застосування сучасних технологій у процесі дослідження екосистемних послуг міських дерев перед співробітниками факультету просторового планування та ландшафтної архітектури. Зокрема науковець поділився практичним досвідом, здобутим під час виконання власних досліджень, а також перспективами щодо подальшого розвитку досліджень у цьому напрямку. Професор Бережанського агротехнічного інституту продемонстрував методи досліджень, які включають використання ГІС та GPS–технологій для геолокації та просторового планування зеленої інфраструктури, дистанційних методів зондування, у тому числі з використанням безпілотників, для отримання актуальної інформації про стан рослин та їх біометричні параметри.  

20240925 105133IMG a500e9049801bdd1c8cbc2cbb88e580a V 1p2  Дмитро БІДОЛАХ поділився прикладним досвідом використання інструментарію i-Tree Eco для аналізу та монетизації екосистемних послуг дерев та кущів як для кожної окремої рослини, так і для всього угрупування. Присутні мали змогу ознайомитись також з інтерактивною картою міських насаджень в Україні, яка містить інформацію про розташування дерев та кущів та їх екосистемні послуги. Такий підхід, за словами професора, дає можливість ознайомити більшу кількість зацікавлених осіб із цінністю дерев та кущів, які нас оточують та підвищити екологічну свідомість мешканців населених пунктів. Подібну карту планується створити також і для досліджених екосистем міста Вроцлав. Після завершення доповіді виникла цікава наукова дискусія, де кожен охочий мав змогу поставити запитання та поділитись власним досвідом у цій сфері.

photo 2024 10 15 10 02 02IMG e4cc8c99a2558939b1afce576fff0f8e V  Завдяки сучасним можливостям та міждисциплінарному підходу подібні обміни досвідом є важливими не лише у розрізі кращого розуміння природних процесів, але й для розробки практичних стратегій щодо збереження та відновлення зеленої інфраструктури, що є критично важливим для майбутнього нашої планети. Висловлюємо сподівання, що подібні академічні мобільності науковців стануть відправною точкою для нових проектів та колаборацій, які зможуть зробити вагомий внесок у спільну транскордонну наукову діяльність.

IMG dcca786b6ae4f041ef360b144ed96656 V 1certificate

Матеріал підготував зав. каф. лісового і садово-паркового господарства, доц. Василь КУЗЬОВИЧ

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme