ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
АГРОІНЖЕНЕРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Україна тримає стрій!!!
Featured

Підвищення рівня професійної компетентності як ключовий аспект науково-педагогічного розвитку

photo 2024 08 26 12 23 44   Підвищення рівня професійної майстерності є ключовим аспектом розвитку кожного науково-педагогічного працівника. В умовах швидких змін у суспільстві, технологіях та вимогах до освіти, НПП повинні постійно вдосконалювати свої навички та знання, щоб залишатися актуальними та ефективними. Одним із найважливіших аспектів підвищення майстерності є розвиток теоретичних та прикладних компетентностей, в тому числі й у розрізі транскордонного співробітництва. Це включає як поглиблене розуміння предмету, який викладається, так і вдосконалення методів і підходів до змісту та структури навчального матеріалу. Водночас використання інтерактивних технологій дає змогу значно підвищити ефективність процесу підвищення рівня професійної компетентності. Відвідування семінарів, тренінгів та курсів підвищення кваліфікації, в тому числі й міжнародних, а також активна участь у професійних спільнотах може стати потужним інструментом для розвитку цих здібностей. 

photo 2024 08 26 12 23 44 2photo 2024 08 22 09 33 31  У контексті цього виду діяльності професором кафедри лісового і садово-паркового господарства Бідолахом Дмитром Іллічем успішно виконано теоретичний та практичний курс підготовки операторів безпілотних літальних апаратів англійською мовою на тренувальній платформі польської державної агенції аеронавігаційного обслуговування (PANSA) https://elearning.uav.pansa.pl/catalog та отримано відповідні сертифікати і ліцензію. Оскільки законодавство республіки Польща, відповідно до міжнародних стандартів, постійно вдосконалює політику виконання польотів дронами у своєму повітряному просторі то станом на сьогодні такий вид діяльності на території Європейського союзу вимагає наявність вищезгаданої ліцензії для виконання польотів безпілотниками, масою більше 250 грам.

  У розрізі цього, стало важливим проходження тренувального курсу та отримання відповідних сертифікатів, які відкривають для науковців кафедри лісового і садово-паркового господарства нові перспективи щодо налагодження та розширення подальшої співпраці з іноземними партнерами для дослідження стану зелених насаджень із використанням дистанційних технологій. Так, нині вже заплановано проходження наукового стажування зі спільним дослідженням паркових насаджень у Вроцлавському університеті природничих наук для професора кафедри Дмитра Бідолаха з 15 вересня цього року. Вважаємо, що подібний обмін досвідом з колегами, участь у міжнародних наукових дослідженнях допомагають викладачам залишатися на передовій освіти, а також сприяють їхньому професійному зростанню.

12  Підсумовуючи, варто відмітити, що підвищення рівня професійної компетентності – це безперервний процес, який вимагає від викладача відкритості до нового, готовності до змін та прагнення до вдосконалення. Це не лише сприяє підвищенню якості освіти, але й удосконалює роботу науково-педагогічного працівника, підвищує її цікавість та ефективність.

Матеріал підготував професор кафедри лісового і садово-паркового господарства
Бідолах Дмитро Ілліч

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme