Здобуття другого рівня вищої освіти є вагомим кроком у професійному розвитку, який відкриває нові горизонти та надає безліч переваг. У цьому напрямку на базі міжкафедральної лабораторії нашого ЗВО вже сьомий рік реалізується підготовка магістрів за спеціальністю «Лісове господарство». Підготовка фахівців здійснюється за університетськими навчальними планами та у межах ліцензії Національного університету біоресурсів і природокористування України.
5-6 грудня 2024 року відбувся захист кваліфікаційних магістерських робіт здобувачами вищої освіти заочної форми навчання спеціальності 205 «Лісове господарство» на базі міжкафедральної навчальної лабораторії. Екзаменаційна комісія під головуванням д.с-г.н Матушевич Любові Миколаївни розпочала свою роботу дистанційно, згідно графіка захисту. Із вступним словом виступили директор ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України Василишин Роман Дмитрович та голова екзаменаційної комісії, які звернули увагу студентів на вимоги щодо форми проведення захисту, презентації та регламенту доповідей і побажали успішного підтвердження свого кваліфікаційного рівня.
Захист магістерських робіт проходив на платформі Google meet, яка давно й успішно протестована під час дистанційного навчання викладачами та студентами інституту. До захисту свої роботи подали 24 здобувачі. Студенти заочної форми спеціальності "Лісове господарство" є здебільшого виробничниками, тому теми магістерських досліджень були дуже цікавими, роботи змістовними і прив'язаними до виробництва.
Під час доповідей студенти висвітлили питання щодо актуальних проблем лісового господарства та передових методів його ведення, подали своє бачення шляхів покращення лісовідновлювального процесу та лісомеліоративних заходів в умовах зміни клімату. Загалом магістранти продемонстрували вільне володіння матеріалом, вміло добирали аргументи під час відповідей на запитання, адже практична частина магістерської роботи – це їхній особистий професійний досвід.
Комісія, врахувавши подані відгуки керівників та рецензентів, високо оцінила дослідження. Члени комісії відмітили високий рівень продемонстрованих робіт, наукову і практичну цінність отриманих результатів. Дякуємо ЗСУ, у складі яких несуть службу й наші студенти, за можливість провадити навчання та здобувати освіту під час збройної агресії проти України.