Незважаючи на різноманітні виклики і воєнний стан колектив інституту вживає невідкладних заходів для розвʼязання нагальних проблем, демонструє злагоджену й командну роботу, спрямовану на успіх, на формування сучасного конкурентоспроможного фахівця, на перемогу України.
17 грудня 2024 року у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» відбулась конференція трудового колективу, на якій заслухали та обговорили звіт директора, професора Мирона ЖИБАКА про результати роботи колективу інституту за 2024 рік та перспективи розвитку на 2025 рік.
Участь у конференції трудового колективу у форматі онлайн взяли представники від НУБіП України:
Також запрошені гості:
Володимир ЦЕПЛІЦЬКИЙ, керуючий відділенням ТВБВ № 10019/032 АТ «Державний ощадний банк України», заступник голови ради роботодавців факультету економіки і туризму;
Степан КУХАРУК, заступник міського голови Бережанської міської територіальної громади;
Андрій БОЯРЧУК, директор ТОВ «Галицька зернова компанія».
На початку конференції директор інституту Мирон ЖИБАК і голова профспілкової організації Володимир ЗАЙЧУК привітали членів трудового колективу, ветеранів праці Лещишина Андрія Васильовича та Ольшанського Володимира В’ячеславовича із виходом на заслужений відпочинок, відмітили їх заслуги, подякували за плідну багаторічну працю, вручили пам’ятні адреси та грошові винагороди.
У своєму звіті Мирон Миколайович підкреслив, що основна увага в роботі колективу впродовж року була спрямована на реалізацію стратегічного плану розвитку інституту «Голосіївська ініціатива - 2025» в рамках чинного законодавства та нормативно-правового підґрунтя провадження освітньої діяльності закладів вищої освіти.
Як зазначив очільник навчального закладу, що попри жорстоку російську агресію наш заклад зберігає свій статус, демонструючи динаміку розвитку.
Посилюється міжнародна співпраця, постійно оновлюється матеріально-технічна база й умови проживання в студентському гуртожитку, здійснюється активна допомога Збройним Силам України та волонтерська діяльність.
Директор подякував захисникам, які дають нам можливість в цей нелегкий час вчитися і працювати, боронячи нашу Україну від російських загарбників, згадав наших Героїв - студентів і випускників, які загинули у цій війні і закликав учасників конференції вшанувати їх хвилиною мовчання.
У своєму виступі Мирон Миколайович сфокусував увагу на результатах реалізації тих ключових аспектів, які були в основі діяльності інституту, детально проаналізував досягнення колективу за звітний період, а також зупинився на проблемах і завданнях, які потрібно вирішувати на перспективу.
До основних здобутків слід віднести те, що кадровий склад, навчальна, науково-методична, наукова, матеріально-технічна, інформаційна та соціально-побутова сфери відповідають ліцензійним вимогам.
Значна увага була акцентована на результатах вступної кампанії 2024 року, навчально-методичної роботи та на якості підготовки фахівців ОС «Бакалавр» та ОС «Магістр».
В інституті створена єдина база навчальних матеріалів на основі платформи Мооdle для всіх спеціальностей, на якій розміщено 542 електронних навчальних курсів.
Науково-дослідна робота НПП інституту проводилася за 13 ініціативними кафедральними тематиками, за якими керівники щорічно звітують згідно розробленого плану.
У 2024 році науково-інноваційна діяльність як викладачів, так і здобувачів вищої освіти представлена певними здобутками, які виражалися в проведенні міжнародних науково-практичних конференцій, семінарів; високій публікаційній активності НПП і здобувачів вищої освіти; участі в олімпіадах, в т.ч. міжнародній олімпіаді з програмування. Для виконання спільних наукових проєктів науковцями інституту реалізуються угоди про співпрацю із закладами вищої освіти, науковими установами та провідними підприємствами.
На належному рівні в інституті здійснюється наукова діяльність студентів. У 24 студентських наукових гуртках дослідницькою діяльністю займаються 280 здобувачів вищої освіти. Студенти залучаються до виконання науково-дослідних робіт за ініціативними тематиками кафедр.
Проводиться постійний моніторинг якості освітнього процесу шляхом проведення різноманітних форм опитувань та анкетувань здобувачів вищої освіти, студентського активу, випускників закладу, НПП. При формуванні та реалізації освітніх програм за спеціальностями ОС «Бакалавр» та «Магістр» забезпечено дотримання вимог стандартів вищої освіти. Навчальні плани, вибіркові компоненти освітніх програм формуються спільно із стейкхолдерами: студентами, роботодавцями, академічною спільнотою, випускниками.
Протягом року до проведення лекційних та практичних занять із здобувачами вищої освіти залучались провідні фахівці підприємств. За звітний період укладено 6 договорів про співпрацю між інститутом та профільними підприємствами різних форм власності.
Успішній реалізації освітнього процесу сприяло постійне вдосконалення змісту сайту інституту.
Директором було наголошено на необхідності урізноманітнення форм і методів профорієнтаційної роботи, недопущенні зменшення контингенту студентів, збільшенні кількості вступників до НУБіП України.
Виховна робота була спрямована на національно-патріотичне виховання та формування лідерських якостей студентської молоді. Важливою складовою національно-патріотичного виховання було залучення студентів до заходів, які виховують шанобливе ставлення до воїнів АТО, Героїв Майдану, ЗСУ та збереження світлої пам’яті загиблих Героїв, які віддали життя своє за Україну і її громадян. Викладачі та студенти постійно брали участь у волонтерській діяльності і благодійних акціях.
На ювілейному Міжнародному фестивалі «Голосіївська весна» колективи художньої самодіяльності нашого інституту здобули І місце серед структурних підрозділів НУБіП України.
В закладі активно функціонує студентська рада, яка тісно співпрацює з адміністрацією інституту.
Міжнародна діяльність направлена на програми академічної мобільності ERASMUS+. Розширюються міжнародні зв’язки, зокрема укладено угоду про співпрацю з Університетом управління та підприємництва в Валбжиху, Польща. 25 викладачів та студентів інституту взяли участь у міжнародних програмах навчання і стажування, 2 здобувачі вищої освіти спеціальності «Менеджмент» пройшли навчання за програмою академічної мобільності.
Професійна підготовка студентів проводилась за 14 ліцензованими робітничими професіями.
За звітний період значно покращилася матеріально-технічна база інституту, зокрема: створено 5 сучасних навчальних лабораторій, придбані нові меблі, комп’ютери, телевізори з технологією SMART, нове обладнання, проведено капітальні та поточні ремонти в аудиторіях і навчальних кабінетах, в приміщеннях кафедр.
Також очільником закладу проведено детальний аналіз фінансового стану інституту. Слід відзначити, що впродовж звітного періоду вчасно виплачувались обов’язкові платежі до державного бюджету, заробітна плата, стипендія та інші соціальні виплати працівникам та студентам інституту. Частка надходжень спеціального фонду по відношенню до загального фонду склала 1,02 грн. на одну гривню державного фінансування.
На завершення своєї доповіді Мирон Миколайович висловив вдячність ректору Вадиму ТКАЧУКУ, президенту НУБіП України Станіславу НІКОЛАЄНКУ, проректорам, відділу регіонального розвитку, координації діяльності ВСП та заочного навчання, навчальному відділу, навчально-методичному відділу, ННІ лісового господарства та іншим структурам університету за всебічну підтримку та надання допомоги у всіх напрямах діяльності нашого інституту.
В обговоренні звіту взяли участь:
Завідувач кафедри лісового та садово-паркового господарства Василь КУЗЬОВИЧ, головна бухгалтерка Дарія МИГДАЛЬ, завідувачка навчального відділу Галина ХРИСТЕНКО, декан факультету енергетики та електротехніки Василь БУНЬКО, завідувачка кафедри обліку і аудиту Оксана СЛИВІНСЬКА, заступник директора з навчально-науково-виробничих питань розвитку та адміністративно-господарської діяльності Петро МАТВІЇШИН, заступниця голови студентської ради інституту Кароліна СУТА, які позитивно оцінили роботу колективу за звітний період. Виступаючі акцентували увагу на підвищенні якості освітнього процесу, забезпеченні новітнім лабораторним обладнанням, методичними та програмними матеріалами, посиленні інформаційно-технологічної складової в організації і проведенні занять, підвищенні наукової та публікаційної активності НПП та студентів, активізації міжнародної діяльності, залученні роботодавців та провідних фахівців підприємств й організацій до змістового наповнення освітніх програм та проведення занять, суттєвому покращенні матеріально-технічної бази, підтриманні та зміцненні взаємозв’язків із навчально-науковими інститутами, факультетами і кафедрами базового університету.
Заступниця голови студентської ради інституту Кароліна СУТА зазначила, що студентська рада є повноправним представницьким органом, який працює злагоджено та об’єднано разом з відділом гуманітарної освіти та студентських справ, деканатами факультетів та адміністрацією інституту, займається волонтерською діяльністю, а також висловила слова вдячності адміністрації закладу за всебічну підтримку та співпрацю.
Заступник міського голови Степан КУХАРУК схвально оцінив роботу колективу закладу, відмітив вагоме значення інституту в розвитку міста Бережани, подякував за співпрацю, волонтерську діяльність та запевнив колектив у подальшій підтримці партнерських відносин.
Керуючий відділенням ТВБВ №10019 032 АТ «Державний ощадний банк України» Володимир ЦЕПЛІЦЬКИЙ подякував колективу закладу за залучення його до участі в освітньому процесі, побажав успіхів у подальшому розвитку.
Заслухавши звіт директора та співдоповідачів, до учасників конференції звернулася проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Оксана ТОНХА, яка передала колективу закладу щирі вітання від ректора Вадима ТКАЧУКА, високо оцінила роботу інституту за звітний період, наголосила на завданнях, які стоять перед закладами вищої освіти. Оксана Леонідівна звернула увагу на важливості підвищення показників наукової роботи, зокрема, публікаційної активності НПП у виданнях, які мають імпакт-фактор, індекс цитування та входять у наукометричні бази даних Scopus, Web of Science, а також запевнила колектив у підтримці зі сторони базового закладу і побажала успіхів у подальшій діяльності.
Начальник відділу регіонального розвитку, координації діяльності ВСП та заочного навчання Наталія ОВДІЙ подякувала колективу інституту за плідну роботу, висловила підтримку у співпраці та побажала успіхів у наступному році, швидкої довгоочікуваної Перемоги і Миру нашій Україні!
Основними завданнями на 2025 рік в плані реалізації Програми розвитку Університету «Голосіївська ініціатива-2025», Програми розвитку ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» визначено: подальша реалізація взаємозв’язків у всіх напрямах діяльності інституту з НУБіП України; провадження на високому рівні освітнього процесу та забезпечення його учасників навчально-методичними матеріалами; розвиток матеріально-технічної бази; проведення наукових досліджень та використання отриманих результатів в освітньому процесі; забезпечення органічного поєднання освітньої, наукової та інноваційної діяльності; налагодження міжнародних зав’язків та провадження міжнародного співробітництва; збільшення надходження коштів до спеціального фонду; об`єднання інститутської спільноти довкола важливих цінностей задля миру та майбутнього розвитку нашої держави, активна участь у зміцненні країни під час воєнного та післявоєнного періоду; значна активізація співпраці з бізнесом, роботодавцями та органами місцевого самоврядування; забезпечення неухильного дотримання членами колективу «Етичного кодексу науково-педагогічного працівника» тощо.
У підсумку учасники конференції позитивно оцінили роботу трудового колективу під керівництвом директора Мирона ЖИБАКА, схвалили звіт та підтримали програму розвитку закладу на 2025 рік.
Делегатами на звітну конференцію трудового колективу Національного університету біоресурсів і природокористування України одноголосно обрано директора Мирона ЖИБАКА та голову профспілкової організації Володимира ЗАЙЧУКА.
Після завершення звітної конференції учасники художньої самодіяльності та студентський актив привітали трудовий колектив із прийдешніми Різдвяно-Новорічними святами.