Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Україна тримає стрій!!!
Featured

Забезпечення якості вищої освіти, організація освітнього процесу, вступна кампанія, співпраця з бізнесом - ключові питання наради із завідувачами кафедр НУБіП України та ВСП

0     15 березня 2023 року під головуванням ректора НУБіП України Станіслава НІКОЛАЄНКА відбулася нарада із завідувачами кафедр базового університету та відокремлених підрозділів. Участь у нараді в дистанційному форматі взяли заступниця директора з навчальної та навчально-методичної роботи Степанія БІЛИК, завідувачка навчального відділу Галина ХРИСТЕНКО, декани факультетів Любов ЯРЕМА, Василь БУНЬКО, Олег ФЛЬОНЦ, завідувачі кафедр ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут». 

    Із вступним словом до учасників наради звернувся ректор університету Станіслав НІКОЛАЄНКО.

1   Проблеми функціонування внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти на матеріалах кейсів НУБіП України розглянула заступниця голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Олена ЄРЕМЕНКО. Зокрема йшлося про формування внутрішніх систем забезпечення якості, систему забезпечення закладами вищої освіти якості освітньої діяльності та якості вищої освіти. Спікер запропонувала також обговорити наявні проблеми та спільні завдання. Серед останніх повна реалізація моделі акредитації як консультативного моніторингу, доопрацювання нормативної та рекомендаційної бази, оптимізація добору та підготовки експертів, удосконалення взаємодії з НАЗЯВО та узгодження змісту і форми до відповідності до вимог між сторонами експертизи.

23Про організацію освітнього процесу в умовах змішаного навчання розповів начальник навчального відділу НУБіП України Ярослав РУДИК. Доповідач окреслив основні завдання завідувачам кафедр для забезпечення успішності роботи їх колективів.

Декан факультету інформаційних технологій НУБіП України Олена ГЛАЗУНОВА презентувала актуальну тему «Інформаційні технології для сучасного викладача в умовах воєнного стану». Відповідаючи на виклики цифровізації суспільства, кожен навчальний заклад має дбати про створення сучасного цифрового освітнього середовища, цифрову компетентність учасників освітнього процесу, сучасний зміст підготовки майбутніх фахівців. Вона спинилася на питаннях цифрової компетентності сучасного викладача. Наголосила на необхідності вивчення і використання імерсивних технологій, технологій штучного інтелекту, створення відео та ігрового контенту для навчання, ІоТ, блокчейн, обробки великих даних та аналітики тощо. Навела приклади використання таких технологій та закликала крокувати в ногу з розвитком сучасних ІТ, вбудовувати їх в освітні програми та навчальні дисципліни.

54Розвиваючи тему «Ефективне використання навчального порталу НУБіП України для дистанційного навчання», керівник центру дистанційних технологій навчання НУБіП України Максим МОКРІЄВ зосередився на ефективному використанні навчального порталу НУБіП для дистанційного навчання.

«Безпека життєдіяльності під час очного навчання в умовах воєнного стану» стала центральною темою виступу старшого наукового співробітника НУБіП України Алли КЛЕПКО.

68Основні принципи організації вступної кампанії 2023 року озвучив відповідальний секретар приймальної комісії НУБіП України Сергій КОВАЛЕВСЬКИЙ. Наразі чекаємо затвердженого Порядку прийому на навчання від МОН, однак уже зараз потрібно якісно проводити профорієнтаційну роботу, задля набору студентів серед кращих випускників шкіл та коледжів, а також мотивувати випускників бакалаврату продовжувати навчання в магістратурі.

Новими формами і методами навчання у кризових ситуаціях поділилася професорка кафедри соціальної роботи та реабілітації НУБіП України Інна ОСАДЧЕНКО. Насамперед, у таких ситуаціях суспільного характеру науково-педагогічні працівники мають оновлювати свою професійну діяльність, застосовуючи інноваційні технології навчання. Воєнні реалії спонукають синхронно психологізувати освітній процес, вдаючись до саморегулювання та регулювання психоемоційних станів і студентів, і викладачів, щоб переключити увагу та стимулювати осмислену діяльність.

Про мотивацію забезпечення якості навчання та оцінювання навчальних досягнень студентів в умовах воєнного стану та кризових ситуацій говорила завідувачка кафедри теорії та історії держави і права НУБіП України Віра КАЧУР. Вона зосередилася на мотивації до навчання та оцінювання навчальних досягнень молоді в умовах воєнного стану та різних кризових ситуаціях. Зважаючи на безліч мотиваційних теорій, кожен НПП сам вирішує, яку стратегію підвищення мотивації студентів у навчанні він буде використовувати. Головне завдання викладача – зрозуміти фактори, що будуть визначати активність студентства: мотиви, стимули, ситуативні чинники, потреби, що детермінують його поведінку до навчання.

7Screenshot 9Освітньо-бізнесове партнерство при підготовці фахівців інженерних спеціальностей було в центрі уваги завідувача кафедри сільськогосподарських машин і системотехніки НУБіП України Юрія ГУМЕНЮКА. Партнерство передбачає налагодження комунікації між наукою та бізнесом для виявлення потреб останнього у наукових розробках, активізацію співпраці у царині надання наукових, консультаційних, науково-методичних послуг з укладанням відповідних договорів.

Про успіхи в царині науки та інновацій свого колективу колегам розповів завідувач кафедри хірургії і патофізіології ім. акад. І.О. Поваженка НУБіП України Микола МАЛЮК. На кафедрі успішно функціонують навчально-наукові лабораторії біозварювання тканин, Центр клітинних технологій у ветеринарній медицині, Банк крові тварин, на базі яких виконуються державні і госпрозрахункові наукові тематики.

Доцентка кафедри психології НУБіП України Людмила ОМЕЛЬЧЕНКО презентувала тему «Профілактика синдрому емоційного вигорання НПП під час війни». Знання природи синдрому професійного емоційного вигорання, а також заходів, що сприяють його запобіганню, дадуть змогу викладачам правильно оцінити власний психоемоційний стан і за потреби – вчасно звернутися до психолога.

На завершення ректор НУБіП України Станіслав НІКОЛАЄНКО зазначив, що за підсумками 2022 року університет посів 4 місце в рейтингу Webometrics, піднявшись на 4 позиції. Ректор відзначив, що мусимо відповідати місії, яку покликаний здійснювати наш університет та відокремлені структурні підрозділи в Україні і освіті, – навчати, досліджувати, виховувати, допомагати країні вийти з кризи, отримати Перемогу!

Слід нарощувати міжнародну діяльність, роботу із залучення міжнародних грантів та міжнародної технічної допомоги, рішуче братися до майбутньої білінгвальності, сприяти підвищенню кваліфікації НПП. У всьому цьому особливо значущою є роль завідувача кафедри.

До нас нині у світі, як ніколи, добре ставлення, Україна сьогодні центр Європи, і цим слід скористатися. Отримувати міжнародні гранти, проєкти, обладнання, стажування – ось нам і рецепт виживання.

Навчальний відділ
за матеріалами https://nubip.edu.ua/node/123639

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme