Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Україна тримає стрій!!!
Featured

До річниці вшанування Героїв Небесної Сотні.

небесна сотня

20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні.  Сьогодні варто згадати про всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років. Серед Героїв Небесної Сотні є і наш студент Устим Голоднюк, який  поклав своє життя за Україну. Герої не вмирають – вони вдивляються у нас із фото і відео, знову і знову йдуть у свій останній бій.

Україна живе іншим життям, іншими цінностями після тих подій, які розділили історію нашої країни на до і після.

Близько двох тисяч осіб вийшло на Майдан Незалежності з акцією протесту, після оприлюднення урядом Азарова рішення щодо призупинення процесу підготовки до підписання угоди про асоціацію України з ЄС.

Саме тоді, в перший день, народилося гасло “Україна – це Європа”, наш шлях – до європейських цінностей. Основною рушійною силою на Майдані була молодь і студентство. Саме вони змусили змінюватися все суспільство.

Уболівання за подальшу долю України, за її соборність і державну незалежність консолідувало країну. Євромайдан став тією дієвою формою волевиявлення мільйонів громадян, яке здивувало весь світ. Він виявився могутнім тестом на високу порядність, честь, гордість і нечуваний патріотизм.

Високу ціну заплатила Україна за свій європейський вибір. Найбільш жорстоке протистояння відбулося між “беркутівцями” і патріотами країни 18-20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській, де переважно від куль снайперів загинула майже сотня повстанців. Своє життя віддали найкращі представники нації, більшість з них – молоді, ті, хто лише починав жити. Відтоді загиблих учасників акції протесту стали називати Небесна сотня.

Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і вдячність за все, що її бійці зробили для нас. Вони пожертвували своїм життям за щастя інших, за кращу долю для своєї держави.

До дня вшанування трагічних подій на Майдані 18-20 лютого  в читальному залі біблілотеки організована книжково-ілюстративна виставка «Памяті Героїв Небесної Сотні». Матеріали виставки подані у трьох розділах: «За Україну,  за її волю…», «Україна понад усе»(присвячується Устиму Голоднюку), «Герої не вмирають!».

Користувачі можуть ознайомитися з літературою, яка представлена на виставці: Н.Гук  «Євромайдан», К.Бердинських  «Є люди», «94 дні Євромайдан очима ТСН»  автор ідеї Т.Пушнова,  Л.Воронюк  «Небесна сотня», А.Барікова та інші «Оновлення конституції як завершення революції», «Один із небесної сотні» ( Бережанське Віче. 28.02.2014), «На небі потрібні лише найкращі» (Свобода 26.02.2014), «Небесна Сотня» (Нова Тернопільська 24.12.2014),

«Мамо, чи це вже весна?» (Експрес 27.02.2014),  «Герої Небесної Сотні» (Казна України 5.2014), «Читаю Шевченка і лячно мені. У кожному слові-теперішні дні» (Свобода 26.02.2014), «У пам'ять героїв майдану»  (Бережанське Віче 27.02.2015), «Герої не вмирають» (Дивослово 02.2015), «Народ, який понад усе цінує свободу, непереможний»  (Голос України 20.02 2015), «Один із Чорноробів революції»  (Бережанське Віче 27.02 2015), «Таким залишився у серцях» (Голос України 20.02.2016), «Герої не вмирають»  (Дивослово 02.2015),

«Майдан: сторінка живої історії» (Дивослово 02.2016), «Невже так швидко промайнуть мої літа?»  (Урядовий кур'єр 24.11.2016), «Дивися-це герой. Він загинув за тебе»(Свобода  20.02 2016).

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати  читальний зал інституту.

Вони з нами – світлі воїни Небесної Сотні.

Людмила Максимлюк (21.02 2014)

А сотню вже зустріли небеса…
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров?ю перемішана сльоза…
А батько сина ще не відпускав…
Й заплакав Бог, побачивши загін-
Спереду — сотник, молодий, вродливий,
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній-сивий-сивий…
І рани їхні вже не їм болять,
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…

 

Завідувач бібліотеки
Наталія Трач

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme