ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
АГРОІНЖЕНЕРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Україна тримає стрій!!!
Featured

Засідання студентського наукового гуртка «Актуальні проблеми безпеки людини в сучасних умовах»

1   В умовах воєнного стану все нагальнішою стає обізнаність людей щодо дій у різних надзвичайних ситуаціях, зокрема воєнного характеру.

  На засіданні гуртка детально розглянуто національне законодавство щодо класифікації надзвичайних подій воєнного характеру та порядок дій в конкретних випадках. «Класифікатор надзвичайних ситуацій» ДК 019:2010,  не визначає переліку НС воєнного характеру. При цьому очевидно, що такі НС пов’язані із застосуванням звичайної зброї та зброї масового ураження.

 Зброю масового ураження від звичайної відрізняють масштаби наслідків її застосування.

  Звичайна зброя - усі вогневі та ударні засоби, які застосовують артилерійські, зенітні, авіаційні, стрілецькі та інженерні боєприпаси й ракети у звичайному спорядженні, запальні боєприпаси та суміші. Її сьогодні широко  використовують російські загарбники  в ході бойових дій, щоб знищити людей і матеріальні об’єкти.

  Зброя масового ураження - ядерна, хімічна й біологічна зброя, що призводить до масового ураження населення на великих територіях, а за ядерного удару - і до значних руйнацій будівель та споруд. Вражаючі чинники засобів масового ураження діють як миттєво, так і впродовж деякого часу.

  Особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій. Так встановлює стаття 1 Закону України «Про оборону України» від 06.12.1991 № 1932-ХІІ.

  До переліку НС воєнного характеру можна віднести:

- ураження людей - загибель, травмування, поширення інфекційних хвороб;
- руйнування будівель, споруд, об’єктів інфраструктури, об’єктів критичної інфраструктури тощо.

  Унаслідок ведення бойових дій, окрім того, можуть виникнути вторинні чинники ураження: техногенні аварії на виробничих підприємствах, пожежі на територіях і об’єктах різного призначення, забруднення довкілля небезпечними речовинами.

  На засіданні студентського наукового гуртка провели аналіз порядку дій в конкретних випадках. Наголошено на недопустимості нехтування сигналами «Увага всім» які сповіщають про ПОВІТРЯНУ ТРИВОГУ та інші загрози.

Степан АДАМІВ,
 керівник студентського наукового гуртка

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme