Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Україна тримає стрій!!!

Запрошуємо на здобуття освіти за такими спеціальностями

051 ЕКОНОМІКА
071 ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ
073 МЕНЕДЖМЕНТ
101 ЕКОЛОГІЯ
122 КОМП'ЮТЕРНІ НАУКИ
141 ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА
201 Агрономія
205 ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО
206 САДОВО-ПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО
208 АГРОІНЖЕНЕРІЯ
242 ТУРИЗМ І РЕКРЕАЦІЯ

Коротко про інститут:

 

   Правонаступник - Бережанського технікуму механізації та електрифікації сільського господарства.

  Рік заснування - 2001

  Форма власності - державна

  Форми навчання - денна, заочна

  Документ про закінчення - диплом втановленого зразка

  Освітні ступені - Бакалавр (11), Магістр (3)

 

Факультети:

  Підрозділи - Структурний підрозділ з навчально-виробничої діяльності та професійно-технічної освіти

Featured

«Вишиванка – символ нескореності українців»

DSC 0084     ВИШИВАНКА – це наш генетичний код. Вишиванка – одяг вільних людей. Вона ще з давніх давен супроводжувала український народ і була для них символом нескореності й того, що вони є горда та вільна нація.

     Тепер можна сказати, що це не просто вишиванка, а символ української незламності, свободи та єдності. Українці відзначали цей день роками, але війна надала йому нового та глибокого значення. Мабуть, ми зараз так гостро усвідомлюємо зміст побутового виразу «код вишиванки». Воно стало настільки особистим і гострим, що говорить про наші жахливі втрати та обов’язкову перемогу над ворогами.

 

DSC 0175DSC 0188DSC 0170 1DSC 0154   Цікаві факти про українську вишиванку:

-  Сорочки, вишиті спеціальними символами, носили козаки-характерники
- Вишиванка -  це святковий, а не повсякденний одяг. У будні українці носили так звані «буденки» — непомітні сорочки, а на свята одягали багато вишиті сорочки.
-  Вишивка наносилася насамперед із сакральною метою, як оберіг, захищаючи частини тіла  незакритим одягом. Деякі вишиванки спочатку створювалися як ритуально-обрядові.
-  У кожному регіоні України - своя техніка вишивання, орнамент і традиційні кольори вишиванки. Іноді навіть окремі села можуть похвалитися своїми особливими вишиванками.
-  Раніше вишивання було виключно жіночим заняттям. Традиційно, перш ніж почати вишивати, дівчина постилась, молилася і мила руки. Зараз вишивають не тільки жінки, а й чоловіки.
-  Вишивка однієї сорочки може займати від двох тижнів до трьох років — в залежності від складності технік.
- Надзвичайно тонка вишивка «білим на білому» була поширена серед європейської знаті та української шляхти, яка носила вишиту таким чином спідню білизну і натільні сорочки.
-  У наш час дослідники вишивки налічують понад 200 старовинних швів на основі 20 технік вишивання, серед яких - гладь, колосковий шов, низь, вузлики, шнурочок, кручений шов, вирізання, виколювання, козлик, плетінка, мережка.
-  Популярні нині маки як елемент візерунка практично не використовувалися в традиційній українській вишивці, оскільки символізували печаль і смерть, а широкого поширення набули в кінці XX століття.
-  Першим модником, який поєднав українську вишиванку із буденним одягом, став Іван Франко. Він стильно скомбінував вишиту сорочку із піджаком. Саме у такому вигляді письменника можна побачити на 20-гривневій купюрі.
- Орнаментами української вишивки віднедавна прикрашають не тільки сорочки, а й автомобілі, предмети побуту, їх використовують як візерунки для тату і манікюру.

DSC 0006DSC 0020IMG 1177IMG 1185IMG 8453IMG 8456IMG 8464IMG 1186    Викладачі та студенти нашого навчального закладу взяли активну участь у відзначенні Дня Вишиванки вітальним флешмобом, який присвятили 125-річчю Національного університету біоресурсів і природокористування України.

DSC 0139      Українська вишита сорочка пройшла довгий та часом нелегкий шлях до наших днів. Наші предки залишили нам у спадок величезний скарб.  І ми зобов’язані не тільки не втратити цей скарб, а й примножити його та передати у спадок нашим нащадкам, а сьогодні, коли в Україні йде війна, цей елемент одягу набув ще одного значення: вишиванка стала духoвнoю брoнeю для народу.

Відділ гуманітарної освіти,
виховання і студентських справ

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme